Widok listy

Rekrutacja rejestratorki medycznej

rejestratorka medyczna

Nie ulega wątpliwości, że pracownicy rejestracji medycznej to te osoby, które reprezentują firmę przy pierwszym kontakcie z klientem. To ich profesjonalizm, postawa i zaangażowanie niejednokrotnie decydują o tym, czy pacjent zdecyduje się na skorzystanie z oferowanych przez nas usług, czy pójdzie do konkurencyjnej placówki medycznej. Oznacza to, że rekrutacja rejestratorki medycznej ma duże znaczenie nie tylko dla sprawnego funkcjonowania tego stanowiska, ale także dla rozwoju całego podmiotu leczniczego.

Jak i gdzie szukać kandydatek?

Najczęściej rekrutacja rejestratorki medycznej odbywa się poprzez zamieszczenie ogłoszenia na portalach związanych z pracą. Warto jednak nie ograniczać się jedynie do tej możliwości – dobrą praktyką jest także zamieszczenie ogłoszenia na stornie internetowej naszej placówki. W dzisiejszych czasach warto jednak skorzystać z możliwości, jakie oferuje Internet i postawić na możliwość dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców. Nikogo nie powinny zatem dziwić ogłoszenia publikowane zarówno w serwisie LinkedIn, jak i na facebookowym fanpage’u danej placówki medycznej – dzięki temu nie tylko łatwiej trafić do szerokiej audiencji, ale także umożliwiamy naszym pacjentom czy znajomym łatwe przekazanie informacji o naborze elektroniczną pocztą pantoflową.

Co powinno znaleźć się w opisie i wymaganiach na stanowisko rejestratora?

Przede wszystkim warto zawrzeć krótką informację o samej placówce medycznej – przyda się ona tym osobom, które wcześniej nie miały z naszą firmą styczności. Konieczne jest również wskazanie opisu stanowiska oraz obowiązków, jakie wynikają z pracy jako rejestrator medyczny. W dobrze przygotowanym ogłoszeniu należy także przedstawić wymagania, jakie stawiamy przed przyszłym pracownikiem rejestracji, a także potencjalne korzyści dla osoby, która zostanie zatrudniona na tym stanowisku.

Ważne jest, by jak najdokładniej zaprezentować, jak wygląda praca na stanowisku rejestratorki medycznej w naszej placówce, ponieważ każdy podmiot leczniczy charakteryzuje się inną kulturą pracy. Istotne jest także, byśmy nie przedstawiali obowiązków pracownika w nadmiarze, ponieważ może to zadziałać na potencjalne kandydatki i kandydatów w sposób zniechęcający. Dobrze jest również w samym ogłoszeniu zawrzeć informację o tym, z jakich programów będzie korzystać rejestratorka medyczna w naszej placówce oraz czy jest to samodzielne stanowisko, czy zatrudniona osoba dołączy do zatrudnionego już zespołu rejestratorek. Dobrą praktyką jest również wskazanie godzin pracy placówki medycznej, co pozwala potencjalnym kandydatkom oszacować dyspozycyjność, jakiej od nich oczekujemy.

rejestratorka medyczna

Na jakie CV zwrócić szczególną uwagę w procesie rekrutacji?

Czynnością, której nie należy wykonywać pospiesznie, jest selekcja nadesłanych w wyniku rekrutacji CV. W pierwszej kolejności warto odrzucić te aplikacje, w przypadku których CV zawiera rażące błędy ortograficzne – wprawdzie w wypowiedzi kandydata nie zrobi nam to różnicy, jednak pracownicy rejestracji medycznej zazwyczaj wypełniają dokumentację, a ta powinna być prowadzona w sposób nienaganny. Niewątpliwą zaletą kandydata będzie doświadczenie na stanowisku rejestratorki lub innym, zbliżonym – na przykład asystenta czy asystentki. Osoby pracujące w ten sposób wykonywały bowiem podobne zdania, takie jak kontakty z klientami czy prowadzenie kalendarza spotkań, więc łatwiej będzie im się odnaleźć na oferowanym przez nas stanowisku.

Jak powinna przebiegać rozmowa rekrutacyjna?

Z pewnością pierwszy etap rekrutacyjny z wybranymi kandydatami warto przeprowadzić w formie rozmowy telefonicznej lub z wykorzystaniem Internetu. Rekrutacja zdalna pozwala bowiem zaoszczędzić czas zarówno poszukującemu pracownika, jak i zainteresowanym kandydatom. Przymierzając się do ostatecznego wyboru pomiędzy ścisłym gronem kandydatów, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na takie cechy naszych potencjalnych pracowników lub pracowniczek, jak kompetencje miękkie – można przykładowo pokusić się o inicjację rozmowy z nami jako „wymagającym pacjentem”. Istotne jest także upewnienie się, czy zatrudniana przez nas osoba cechuje się poprawną wymową oraz swobodą komunikacji, ponieważ właśnie te dwie cechy stanowią jej podstawowe narzędzie w kontakcie z pacjentami.

Wybór odpowiedniego kandydata

W wyborze odpowiedniego kandydata na stanowisko pracownika rejestracji medycznej w naszej placówce może nam także pomóc sprawdzenie wiedzy poszczególnych osób. Z pewnością warto zadać kilka ogólnych pytań, które odnoszą się do podstawowych pojęć z zakresu medycyny oraz podstawowej opieki zdrowotnej. Przykładowymi atutami idealnego kandydata może być podstawowa wiedza na temat oferowanych przez nas świadczeń medycznych czy też znajomość specjalizacji lekarskich – im większa świadomość naszej branży oraz charakteru danej placówki, tym lepiej kandydat odnajdzie się na tym stanowisku i łatwiej będzie nam go wdrożyć.

BĄDŹ W KONTAKCIE

Masz pytania?
Skontaktuj się!

Już ponad 600 placówek medycznych udoskonala swoje usługi i zwiększa swoje zarobki z Medidesk.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy Medidesk sprawdzi się w Twojej placówce, umów się na rozmowę z naszym ekspertem!

Umów się na rozmowęGroup 6 Copy 2

WEBINARY MEDIDESK

Jak zwiększyć
przychody placówki medycznej?

Co byś zrobił, gdybyśmy powiedzieli Ci, że możesz znacząco zwiększyć zarobki swojej kliniki, wprowadzając tylko kilka prostych zmian?

  • Skutecznie rozwijaj swoją placówkę
  • Poznaj aktualne trendy obsługi klienta
  • Buduj dobre relacje z pacjentami
  • Wdrażaj procedury, które zwiększą Twoją sprzedaż
Zapisz się