Wróć do bloga

Kategoria wpisu: Nowości

Medidesk w 2 edycji zestawienia Top Disruptors In Healthcare 2021

Medidesk w 2 edycji zestawienia Top Disruptors In Healthcare 2021

Nowe technologie zmieniają rzeczywistość i coraz śmielej pukają do każdych drzwi również tych z napisem placówka medyczna. Innowacyjne rozwiązania proponowane przez polskie startupy nie tylko dostarczają nowych możliwości, wpływają bezpośrednio na rozwój sektora medycznego, ale przede wszystkim są tworzone z myślą o pacjencie. Zapewniają bardziej spersonalizowane i zorientowane na pacjenta, podejście do opieki zdrowotnej, które w dobie pandemii zyskało bardzo na znaczeniu.

W raporcie “Top Disruptors in Healthcare 2021” opublikowanym podczas konferencji „AI w zdrowiu” znajdują się informacje dotyczące wyzwań i potrzeb polskich startupów, wiadomości na temat finansowania i ekspansji zagranicznej oraz odpowiedzi na pytania dotyczące nowych rozwiązań i możliwości w sektorze medycznym.

Medidesk już po raz 2 znalazł się w powyższym zestawieniu najbardziej rokujących i rozwijających się polskich startupów działających w branży medycznej. Informacje o naszej aplikacji znajdują się na 109 stronie raportu stworzonego przez zespół Młodych Menedżerów Medycyny przy Polskiej Federacji Szpitali, będącej największą organizacją zrzeszającą szpitale w Polsce.

Top Disruptors in Healthcare 2021

W tej edycji wydarzenia wzięło udział aż 115 startupów, czyli o połowę więcej niż w roku ubiegłym. Spowodowane jest to m.in. wzrostem znaczenia stałego i bezpiecznego dostępu do usług medycznych w czasie pandemii, a w szczególności rozwiązań z dziedziny telemedycyny.

Równocześnie w czasach, gdy wiele osób korzysta z mobilnych rozwiązań dla zdrowia nikogo nie dziwi wzrost zainteresowania nowoczesnymi rozwiązaniami, które mogą pomóc ludziom w trosce o to co najważniejsze, czyli zdrowie.

Obszary działania start-upów medycznych w tegorocznym raporcie – statystyki

Sklasyfikowane w raporcie startupy możemy podzielić na 2 kategorie. Startupy działające w obszarze dostarczania rozwiązań telemedycznych (53%) oraz sztucznej inteligencji i algorytmów uczenia maszynowego tzw. machine learning (45%). W stosunku do roku ubiegłego jest to wzrost na poziomie ok. 15% firm działających w obszarze przystosowywania maszyn do wykonywania zadań, które do tej pory były domeną ludzi.

Ponadto startupy z tegorocznego zestawienia charakteryzują się wysokim stopniem rozwoju oraz wartościowym rynkowo produktem (90%), ponad połowa z nich 53% oferuje swój produkt komercyjnie na rynku, a 60% z nich deklaruje powtarzalny dochód z jego sprzedaży.

Aż 81 startupów tworzy swoje rozwiązania we współpracy ze szpitalami. Spowodowane jest to w dużej mierze kryzysem wywołanym przez pandemię COVID-19, który dotknął praktycznie każdego segmentu szpitalnictwa – od wyzwań kadrowych i sprzętowych, po systemowe.

Ponad 200 stron innowacyjnych rozwiązań

2 edycja raportu to opracowanie, które w jednym miejscu gromadzi młode, innowacyjne organizacje, oferujące nowatorskie rozwiązania mające na celu wsparcie sektora medycznego.

Celem raportu jest stworzenie możliwości wspołpracy pomiędzy starupami i pdmiotami lezcmiczy, a także startupami i inwestorami.

Raport Top Disruptors In Healthcare dostępny jest do pobrania całkowicie bezpłatnie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aplikacji Medidesk, która wspiera pracę placówki medycznej oferując bieżącą analizę statystyk, odbieralności połączeń i jakości obsługi pacjenta. Skontaktuj się z nami, porozmawiamy i sprawdzimy wspólnie, w jaki sposób możemy Wam pomóc.

Przetestuj Medidesk bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań

    Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

      Zostaw swoje dane, aby poznać ofertę Medidesk