Wróć do bloga

Kategoria wpisu: Nowości

Medidesk w 2 edycji zestawienia Top Disruptors In Healthcare 2021

Medidesk w 2 edycji zestawienia Top Disruptors In Healthcare 2021

Nowe technologie zmieniają rzeczywistość i coraz śmielej pukają do każdych drzwi również tych z napisem placówka medyczna. Innowacyjne rozwiązania proponowane przez polskie startupy nie tylko dostarczają nowych możliwości, wpływają bezpośrednio na rozwój sektora medycznego, ale przede wszystkim są tworzone z myślą o pacjencie. Zapewniają bardziej spersonalizowane i zorientowane na pacjenta, podejście do opieki zdrowotnej, które w dobie pandemii zyskało bardzo na znaczeniu.

W raporcie „Top Disruptors in Healthcare 2021” opublikowanym podczas konferencji „AI w zdrowiu” znajdują się informacje dotyczące wyzwań i potrzeb polskich startupów, wiadomości na temat finansowania i ekspansji zagranicznej oraz odpowiedzi na pytania dotyczące nowych rozwiązań i możliwości w sektorze medycznym.

Medidesk już po raz 2 znalazł się w powyższym zestawieniu najbardziej rokujących i rozwijających się polskich startupów działających w branży medycznej. Informacje o naszej aplikacji znajdują się na 109 stronie raportu stworzonego przez zespół Młodych Menedżerów Medycyny przy Polskiej Federacji Szpitali, będącej największą organizacją zrzeszającą szpitale w Polsce.

Top Disruptors in Healthcare 2021

W tej edycji wydarzenia wzięło udział aż 115 startupów, czyli o połowę więcej niż w roku ubiegłym. Spowodowane jest to m.in. wzrostem znaczenia stałego i bezpiecznego dostępu do usług medycznych w czasie pandemii, a w szczególności rozwiązań z dziedziny telemedycyny.

Równocześnie w czasach, gdy wiele osób korzysta z mobilnych rozwiązań dla zdrowia nikogo nie dziwi wzrost zainteresowania nowoczesnymi rozwiązaniami, które mogą pomóc ludziom w trosce o to co najważniejsze, czyli zdrowie.

Obszary działania start-upów medycznych w tegorocznym raporcie – statystyki

Sklasyfikowane w raporcie startupy możemy podzielić na 2 kategorie. Startupy działające w obszarze dostarczania rozwiązań telemedycznych (53%) oraz sztucznej inteligencji i algorytmów uczenia maszynowego tzw. machine learning (45%). W stosunku do roku ubiegłego jest to wzrost na poziomie ok. 15% firm działających w obszarze przystosowywania maszyn do wykonywania zadań, które do tej pory były domeną ludzi.

Ponadto startupy z tegorocznego zestawienia charakteryzują się wysokim stopniem rozwoju oraz wartościowym rynkowo produktem (90%), ponad połowa z nich 53% oferuje swój produkt komercyjnie na rynku, a 60% z nich deklaruje powtarzalny dochód z jego sprzedaży.

Aż 81 startupów tworzy swoje rozwiązania we współpracy ze szpitalami. Spowodowane jest to w dużej mierze kryzysem wywołanym przez pandemię COVID-19, który dotknął praktycznie każdego segmentu szpitalnictwa – od wyzwań kadrowych i sprzętowych, po systemowe.

Ponad 200 stron innowacyjnych rozwiązań

2 edycja raportu to opracowanie, które w jednym miejscu gromadzi młode, innowacyjne organizacje, oferujące nowatorskie rozwiązania mające na celu wsparcie sektora medycznego.

Celem raportu jest stworzenie możliwości wspołpracy pomiędzy starupami i pdmiotami lezcmiczy, a także startupami i inwestorami.

Raport Top Disruptors In Healthcare dostępny jest do pobrania całkowicie bezpłatnie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aplikacji Medidesk, która wspiera pracę placówki medycznej oferując bieżącą analizę statystyk, odbieralności połączeń i jakości obsługi pacjenta. Skontaktuj się z nami, porozmawiamy i sprawdzimy wspólnie, w jaki sposób możemy Wam pomóc.

Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

    Przetestuj Medidesk bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań

      Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

        Zostaw swoje dane, aby poznać ofertę Medidesk