Wróć do bloga

Kategoria wpisu: Nowości

Pierwsza edycja konferencji Akademia Managera Ochrony Zdrowia za nami

Pierwsza edycja konferencji Akademia Managera Ochrony Zdrowia za nami Akademia Managera Ochrony Zdrowia, to cykliczna konferencja organizowana dla właścicieli, kierowników i managerów zespołów rejestracji podmiotów medycznych. Pierwsza wirtualna edycja tego wydarzenia odbyła się piątek, 15 maja 2020. Przed komputerami, podczas blisko 6-godzinnego spotkania zasiadło ponad 150 uczestników. Dziękujemy za Waszą obecność.

W trakcie pierwszej edycji Akademii Managera Ochrony Zdrowia poruszyliśmy najbardziej aktualne zagadnienia związane z zarządzaniem placówkami medycznymi w obecnych czasach. Dziesięciu prelegentów w siedmiu blokach tematycznych przybliżyło uczestnikom skuteczne taktyki działania i nasze doświadczenia w obszarze prowadzenia biznesu medycznego w zmiennych warunkach. 

Pierwsze wystąpienie przeprowadził Daniel Nowocin – Doradca Zarządów Placówek Medycznych i CEO Medidesk. Opowiedział uczestnikom o tym, jak placówka medyczna może zaadaptować się do obecnej sytuacji i w dobie Covid-19 nadal generować przychody. Opowiedział o czterech fazach pandemii oraz zasugerował konkretne działania do podjęcia w każdej z nich przez podmioty lecznicze.

W bloku prawnym, uczestnicy Akademii Managera Ochrony Zdrowia, dzięki wiedzy i doświadczeniu Kancelarii Radców Prawnych Bartosz Pawelczyk Krzysztof Kozik s.c. poznali wskazówki ograniczające ryzyko prowadzenia działalności podmiotów leczniczych. Eksperci wyjaśniali wątpliwości dotyczące świadczenia opieki medycznej na odległość z wykorzystaniem telemedycyny oraz obsługi pacjenta przy telekonsultacjach.

W drugiej części spotkania, specjaliści od marketingu podmiotów medycznych — Artur Boczarski i Marcin Cebula z Media Health, opowiedzieli o chatbotach, automatyzacjach komunikacji i działaniach wspierających wizerunek podmiotów medycznych. Wszystko po to, aby skutecznie pozyskiwać pacjentów oraz budować społeczności w dobie social mediów. 

W kolejnym wystąpieniu, ekspertki do spraw szkoleń i sukcesu klienta w Medidesk, Urszula Łaskawiec oraz Małgorzata Witek przybliżyły działania, wzorce i zachowania wpływające na efektywność pracy zespołów rejestracji branży medycznej. Pojawiły się także tematy konsultacji zdalnych, przełamywania oporu przed zmianą oraz sposoby na podtrzymanie dobrych nawyków w dobie pracy na odległość.

W trzeciej części spotkania, ekspert z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, pani Agnieszka Rudnicka-Szymczak przedstawiła uczestnikom działania związane z realizacją założeń budowy Platformy P1, e-recept, e-skierowań oraz Internetowego Konta Pacjenta. O zaletach e-recepty w dobie pandemii nie trzeba było dyskutować. 

Pod koniec Akademii Managera Ochrony Zdrowia przedstawione zostały dwa studia przypadków. W pierwszym wystąpieniu Dawid Sakowski – Dyrektor ds. Rozwoju Aplikacji Medidesk oraz Jakub Stępnowski, Zastępca Dyrektora Sprzedaży w Medidesk pokazali zalety wdrożenia technologii VoIP na przykładzie ogólnopolskiej sieci placówek medycznych. Omówili wyzwania dotyczące optymalizacji ruchu telefonicznego oraz zasobów rejestracji do obsługi kontaktów telefonicznych ze strony pacjentów.

W trakcie drugiego studium przypadku, kończącego wydarzenie, ponownie Urszula Łaskawiec z Małgorzatą Witek przedstawiły uczestnikom jak szkolenia zespołu rejestracji mogą przyczynić się do sukcesu placówki medycznej. 

Akademia Managera Ochrony Zdrowia jest inicjatywą CEO Medidesk, Daniela Nowocina, który z obserwacji rynku i zgłaszanych potrzeb postanowił przekazać wiedzę i najlepsze wskazówki biznesowe zainteresowanym podmiotom medycznym. 15 maja br. odbyła się pierwsza edycja tego wydarzenia – konferencji która na stałe wpisze się do kalendarza eventĻw branży medycznej w Polsce. 

Wśród patronów medialnych wydarzenia należy wymienić i podziękować: Medexpress.pl, Medyczny Magazyn, medinwestycje.pl, Świat Medycyny i Farmacji, Czasopismo OSOZ, Termedia czy RejestratorkaMedyczna.pl. Partnerami wydarzenia byli: Medidesk, Media Health, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, Kancelaria Radców Prawnych Pawelczyk Kozik, Manager Placówki Medycznej czy Polska Federacja Szpitali.

O kolejnych tego typu wydarzeniach w formie offline, czy online będziemy informowali w najbliższym czasie. Dziękujemy za aktywny udział i gorące wsparcie realizacji wirtualnej konferencji Akademia Managera Ochrony Zdrowia.

 

Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

    Przetestuj Medidesk bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań

      Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

        Zostaw swoje dane, aby poznać ofertę Medidesk