Konferencję rozpoczęło wystąpienie specjalistów Medidesk, Daniela Nowocina i Urszuli Łaskawiec, którzy opowiedzieli o kryzysach, na jakie może być narażona placówka medyczna w ramach prowadzonej przez siebie działalności. Prelegenci nakreślili słuchaczom, w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, jakie mogą być skutki kryzysu jeśli pozwolimy na jego rozprzestrzenienie oraz jak wykorzystać kryzys, jako szansę na rozwój placówki medycznej.
Kolejne wystąpienie, było pierwszym z wystąpień poświęconych tematyce prawnej, w trakcie konferencji AMOZ. Pani Agnieszka Pietrzak i Pani Dominika Kołodziejska-Koza z Kancelarii APDK, przybliżyły uczestnikom założenia strategii walki z pandemią COVID-19 w ramach działalności leczniczej. Uczestnicy konferencji poznali nowości i zmiany jakie czekają placówki medyczne w związku z projektem rozporządzenia Ministra Zdrowia, który obrazuje najważniejsze zmiany kierunkowe, jakie zostaną podjęte w celu skutecznej walki z pandemią wirusa COVID-1. Kwestie te dotyczą m.in. przeprowadzania testów na obecność koronawirusa przez lekarzy POZ, czy przekazywania ich wyników.
W trzeciej części spotkania, ekspert z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, Pani Agnieszka Rudnicka-Szymczak przeprowadziła uczestników, krok po kroku, przez proces wystawiania e-skierowań. Przedstawiła również zasady funkcjonowania i przekazywania elektronicznej dokumentacji medycznej. Wystąpienie Pani Agnieszki ze względu na zbliżające się obowiązkowe wdrożenie e-skierowań, planowane na 8 stycznia 2021 r., zakończyło się licznymi pytaniami, które nurtowały uczestników naszej konferencji.
Współczesne wyzwania dla szpitalnictwa w dobie COVID-19, to kolejna prelekcja, którą na podstawie własnych doświadczeń, jako Prezes Polskiej Federacji Szpitali, jak i czynny lekarz wygłosił prof. Jarosław Fedorowski. W trakcie wystąpienia Pan Profesor zwracał uwagę na aspekty związane z zasobami ludzkimi w szpitalach, na kwalifikacje zawodowe personelu medycznego oraz zapotrzebowania na nowe zawody medyczne. Podkreślał także, jak ważna jest organizacja, zarządzanie i zabezpieczenie pracy szpitala w okresie pandemii z jednoczesnymi dobrymi działaniami
i decyzjami organizacji rządowych.
Prezes NEO Hospital, Pani Joanna Szyman, opowiedziała jak stworzyć przedsiębiorstwo medyczne XXI wieku, na przykładzie Szpitala na Klinach w Krakowie. System chirurgiczny da Vinci i centrum robotyczne w Szpitalu na Klinach, to tematy wiodące całej prelekcji. Prezes Joanna Szyman, w trakcie wystąpienia opowiadała o możliwościach jakie daje chirurgia robotyczna, zasadach pracy z człowiekiem, jak i innych nowoczesnych rozwiązaniach stosowanych w nowoczesnej chirurgii. Prelegentka zobrazowała również naszym uczestnikom czynniki i bariery rozwoju rynku chirurgii robotycznej w Polsce na podstawie najnowszej edycji raportu „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2020” przygotowanego przez Upper Finance i PMR.
Rozwój i bezpieczne prowadzenie placówki medycznej, to drugi z tematów prawnych poruszony podczas konferencji AMOZ. Wystąpienie poprowadzili partnerzy Medidesk, Panowie Bartosz Pawelczyk i Krzysztof Kozik, właściciele Kancelarii Prawnej Pawelczyk i Kozik. Prowadzący mówili m.in. o sukcesji, tak aby proces ten był ewolucją, a nie rewolucją oraz o odpowiedzialności przedsiębiorców za zobowiązania. Uczestnicy dowiedzieli się, czy zarządzający placówkami medycznymi mogą obawiać się utraty poczucia kontroli nad firmą w momencie zatrudnienia managera oraz czy sprzedaż biznesu to porażka, czy nowy początek dla firmy.
II Wirtualną Konferencję Akademia Managera Ochrony Zdrowia zamknęło ponowne wystąpienie specjalistów Medidesk, Urszuli Łaskawiec i Jakuba Stępnowskiego, które dotyczyło najczęściej popełnianych błędów w placówkach medycznych. Prelegenci opisali cztery obszary o które należy zadbać, aby placówka medyczna przyciągała i utrzymywała lojalnych pracowników jak i pacjentów, a tym samym przynosiła zyski. Pokazali także autorski system marketingowy opracowany przez Daniela Nowocina CEO Medidesk oraz skuteczne narzędzia do zarządzania pracą rejestracji, jak i całej placówki medycznej.
Podczas konferencji swoją premierę miała również platforma edukacyjna Akademii Managera Ochrony Zdrowia. Portal internetowy, którego celem jest edukacja osób odpowiedzialnych za zarządzanie, marketing i rozwój podmiotu medycznego, bez potrzeby czasochłonnej organizacji i przeprowadzania szkoleń stacjonarnych. Zachęcamy do logowania na platformę www.amoz.edu.pl i testowania jej możliwości bezpłatnie przez 14 dni. Cały czas pracujemy nad rozbudową i aktualizacją naszej bazy wiedzy w formule online. W chwili obecnej możecie zapisać się m.in. na szkolenia ze skutecznej pracy rejestracji medycznej, czy kurs tworzenia skutecznych stron sprzedażowych placówek medycznych.
Mamy nadzieję, że II konferencja Akademii Managera Ochrony Zdrowia okazała się doskonałą okazją do poszerzenia i ugruntowania wiedzy przydatnej w codziennej praktyce, a merytoryczny poziom wykładów, jak również kwestie organizacyjne i tym razem sprostały Waszym oczekiwaniom.
Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi głównemu firmie drEryk S.A. oraz naszym wszystkim Partnerom: Polska Federacja Szpitali (PFSz), Centrum e-Zdrowia, Serwis ZOZ, Serwis Rodo w Ochronie Zdrowia, Serwis Dokumentacja Medyczna w Praktyce, Kancelaria Radców Prawnych Bartosz Pawelczyk Krzysztof Kozik s.c., Proste to RODO oraz Media Health.
Pragniemy także podziękować naszym Patronom Medialnym: Ogólnopolski Przegląd Medyczny, Otwarty System Ochrony Zdrowia, Magazyn Medyczny, Medexpress.pl, MEDmeetsTECH, MEDtube Polska, Dlaszpitali.pl, Termedia, Świat Medycyny i Farmacji – portal dla pacjentów, Rejestratorka Medyczna, medinwestycje.pl.
Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia podczas kolejnej edycji Akademii Managera Ochrony Zdrowia.
BĄDŹ W KONTAKCIE
Masz pytania?
Skontaktuj się!
Już ponad 600 placówek medycznych udoskonala swoje usługi i zwiększa swoje zarobki z Medidesk.
Jeśli nadal zastanawiasz się, czy Medidesk sprawdzi się w Twojej placówce, umów się na rozmowę z naszym ekspertem!
WEBINARY MEDIDESK
Jak zwiększyć
przychody placówki medycznej?
Co byś zrobił, gdybyśmy powiedzieli Ci, że możesz znacząco zwiększyć zarobki swojej kliniki, wprowadzając tylko kilka prostych zmian?