Jest to narzędzie, które znacznie podnosi jakość obsługi pacjenta w każdej placówce, zapewnia dodatkowe źródło przychodów, a w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa stanowi dla wielu placówek jedyną możliwość funkcjonowania i niesienia pacjentom pomocy. Co warto wiedzieć o tym systemie?
Oferowana przez Medidesk platforma telemedyczna to narzędzie umożliwiające przeprowadzanie telekonsultacji w placówce medycznej, które razem z aplikacją Medidesk służącą do obsługi ruchu telefonicznego w placówce oraz telefonią VoIP tworzy kompleksowy system usprawniający, automatyzujący oraz podnoszący jakość obsługi pacjentów w przychodni, klinice czy szpitalu.
Telekonsultacje – w postaci teleporad, chatów online czy videokonsultacji – już od pewnego czasu stanowią coraz szerzej wykorzystywane narzędzie pozwalające na wprowadzenie do placówki rozwiązań cyfrowych. Obecna sytuacja, w której wskazane jest ograniczenie jakichkolwiek kontaktów międzyludzkich, a placówki medyczne borykają się z olbrzymimi problemami z zapewnieniem swoim pracownikom środków ochrony osobistej, dla wielu z nich telekonsultacje stają się tak naprawdę jedynym możliwym sposobem na funkcjonowanie i niesienie pacjentom pomocy.
Najczęściej zadawane pytania o system telemedyczny Medidesk
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zasady działania platformy telemedycznej – przynajmniej na początku – mogą budzić zarówno u osób zarządzających, jak i personelu placówek medycznych sporo pytań. Odpowiadamy więc na te padające najczęściej!
Czy w ramach systemu telemedycznego dostępna jest opcja wystawiania elektronicznych recept, skierowań oraz zwolnień lekarskich?
Ideą całego systemu telemedycznego Medidesk jest nie tylko umożliwienie zdalnego kontaktu lekarza z pacjentem, ale także zebranie w jednym narzędziu jak największego zakresu cyfrowych rozwiązań już funkcjonujących lub dopiero planowanych w sektorze ochrony zdrowia. W ramach proponowanego narzędzia lekarz może wystawiać e-skierowania na badania, e-recepty, a także elektronicznych zaleceń dla pacjentów (np. w zakresie przyjmowania leków, zasad profilaktyki itp.).
Czy pacjent ma możliwość przesłania lekarzowi podczas konsultacji swoich wyników badań?
Oczywiście! Dla komfortu zarówno lekarzy, jak i pacjentów, a także jak najlepszej jakości telekonsultacji system telemedyczny Medidesk został wyposażony w opcję wgrywania przez pacjenta jego dotychczasowej dokumentacji medycznej, z którą następnie może zapoznać się specjalista.
Jak przesłać lekarzowi dokumentację medyczną?
Każdy pacjent zrobi to bez najmniejszego problemu – opcja przesyłania dokumentacji przypomina np. wysyłanie załączników w wiadomościach mailowych. Pacjent loguje się na swoje konto utworzone w systemie telemedycznym. W zakładce „zaplanowane” znajdują się wszystkie jego umówione wizyty – przy każdej konsultacji znajduje się pole „dodaj plik”. Po kliknięciu można dodać wyniki badań (np. w formie dokumentu Word czy zdjęcia w formacie JPEG). Następnie ma do nich dostęp lekarz, z którym odbędzie się konsultacja.
Czy system przeznaczony jest tylko dla lekarzy?
Oferowana przez Medidesk platforma telemedyczna to system, z którego korzystać mogą nie tylko lekarze. Uwzględniono w nim bowiem szereg funkcjonalności również dla pacjentów, managerów placówek medycznych i pracowników rejestracji. I tak np. pacjent może samodzielnie rejestrować się online na wizyty poprzez panel e-rejestracji, a po założeniu Konta Pacjenta z autoryzowanym przez siebie hasłem ma nielimitowany dostęp do zarchiwizowanej tam dokumentacji medycznej. Z wielu praktycznych funkcji w aplikacji Medidesk korzystać może rejestracja medyczna. Dzięki panelowi obsługi zgłoszeń pacjentów w wersji online dostępnego z dowolnego miejsca, rejestratorki mają możliwość pracy zdalnej z domu – w obecnej sytuacji to idealne rozwiązanie! System posiada także opcję przełączania połączeń między rejestracją a lekarzem. W przypadku managerów bardzo przydatne jest gromadzenie pełnych statystyk dotyczących obsługi połączeń między lekarzem a pacjentem.
Jak realizowana jest wpłata do placówki na konto?
Platforma telemedyczna umożliwia dokonywanie płatności w systemie PayU. Jest to bezpieczne rozwiązanie umożliwiające szybkie dokonanie przelewu. Potwierdzenie dokonania płatności pojawia się w systemie placówki medycznej w ciągu kilku minut od dokonania transakcji. Dzięki temu możliwa jest bardzo szybka realizacja wizyty.
Co w przypadku gdy lekarz nie dodzwoni się do pacjenta?
W momencie gdy lekarz nie dodzwoni się do pacjenta za pierwszym razem bądź ten nie ma możliwości odebrania telefonu, istnieje możliwość odłożenia wizyty. Telewizyta zmieni wtedy kolejność na ekranie głównym aplikacji i wróci do lekarza o odpowiedniej, zmienionej godzinie.
Czy mogę odbyć telekonsultację przez smartfon bądź tablet?
Tak, dzięki responsywnej wersji aplikacji dla pacjenta oraz lekarza, dostęp do telemedycyny jest możliwy bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnych.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty podczas konsultacji indywidualnych.
BĄDŹ W KONTAKCIE
Masz pytania?
Skontaktuj się!
Już ponad 600 placówek medycznych udoskonala swoje usługi i zwiększa swoje zarobki z Medidesk.
Jeśli nadal zastanawiasz się, czy Medidesk sprawdzi się w Twojej placówce, umów się na rozmowę z naszym ekspertem!
WEBINARY MEDIDESK
Jak zwiększyć
przychody placówki medycznej?
Co byś zrobił, gdybyśmy powiedzieli Ci, że możesz znacząco zwiększyć zarobki swojej kliniki, wprowadzając tylko kilka prostych zmian?