Rynek ochrony zdrowia w naszym kraju wymaga zmian oraz innowacji. Potrzebne są rozwiązania wspierające opiekę nad pacjentami, optymalizację procesów, działań administracyjnych, diagnostycznych i leczniczych.
A to właśnie start-upy medyczne, wykorzystując nowoczesne technologie, tworzą rozwiązania będące odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku ochrony zdrowia i wpasowują się w obszary wymagające poprawy.
Zapraszamy do zapoznania się z obszernym opracowaniem tego tematu – raportem “Top Discruptors In Healthcare”. W opracowaniu nie mogło zabraknąć informacji o Medidesk. Na 87 stronie raportu znajdują się najważniejsze informacje o naszej aplikacji.
Start-upy medyczne w ochronie zdrowia
Pierwsza edycja raportu Top Disruptors In Healthcare stanowi próbę zebrania i ustrukturyzowania wiedzy z obszaru różnych inicjatyw na rynku start-upów medycznych w Polsce. Materiał powstał z inicjatywy Polskiej Federacji Szpitali oraz Stowarzyszenia Młodzi Menedżerowie Medycyny przy wsparciu licznych patronów i partnerów.
Dokument jest wynikiem ponad sześciomiesięcznej pracy polegającej na identyfikacji, zebraniu oraz opisaniu czołowych, młodych, innowacyjnych firm z sektora ochrony zdrowia.
Opracowanie zawiera charakterystykę 74 innowacyjnych firm z sektora medycznego. Oczywiście także aplikację Medidesk. Uwzględnia między innymi opis produktu/usługi każdej firmy, etap jej rozwoju, obszar działania, źródła finansowania oraz plany związane z zagraniczną ekspansją. Start-upy wyróżniają się szybkim tempem wzrostu i rozwoju.
Obszary działania start-upów medycznych
Najliczniejszą grupę opisanych w raporcie firm (aż 45,9 proc.) stanowią rozwiązania telemedyczne. Sama telemedycyna to bardzo obszerne pojęcie, które oprócz świadczenia zdalnej opieki z wykorzystaniem narzędzi do komunikacji na odległość, może obejmować wykorzystywanie wyrobów medycznych i prawie zawsze wiąże się z przetwarzaniem danych medycznych.
Same wyroby medyczne stanowią 35,1 proc. odpowiedzi udzielonych przez respondentów, a analiza danych medycznych 40,5 proc. Liczną grupę tworzą też działalności wykorzystujące sztuczną inteligencję (29,7 proc.), dzięki której analizowane i przetwarzane są duże zbiory danych medycznych. To dzięki nim, przy określonym i sprawdzonym algorytmie start-upy zyskują wiedzę i wnioski mające zastosowanie w praktycznym leczeniu i opiece nad pacjentami.
24,3 proc. młodych firm stanowią platformy medyczne, aplikacje SaaS (Software as a Service) będące usługami w chmurze. Do tej grupy zalicza się między innymi aplikacja Medidesk. Przewagą tego typu aplikacji działających online jest fakt, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym.
W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Z pozostałych obszarów znajdują się również edukacja (18,9 proc.), biotechnologia (14,9 proc.), badania laboratoryjne (12,2 proc.), rzeczywistość wirtualna/rozszerzona (6,8 proc.), technologia ubieralna (4,1 proc.) czy medycyna estetyczna/kosmetyka (2,7 proc).
Innowacyjne start-upy medyczne w Polsce
Raport Top Disruptors In Healthcare to rzetelne, 173-stronicowe opracowanie uwzględniające kompleksowy opis innowacyjnych polskich spółek z branży medycznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich decydentów, innowatorów w podmiotach medycznych, właścicieli jak i managerów, do zapoznania się z tym opracowaniem.
Celem raportu jest wspieranie ekosystemu innowacji w ochronie zdrowia, w tym nawiązanie efektywnej współpracy pomiędzy start-upami, a innymi podmiotami. Służyć temu ma identyfikacja najbardziej obiecujących młodych przedsiębiorstw, kluczowe informacje o ich działalności i przedstawieniu ich w ustrukturyzowany i spójny sposób. Raport Top Disruptors In Healthcare dostępny jest do pobrania całkowicie bezpłatnie.
Jeśli jeszcze nie miałeś okazji poznać Medidesk bliżej, skorzystaj z formularza kontaktowego i umów się na rozmowę, podczas której wspólnie sprawdzimy, czy wdrożenie aplikacji przyniesie zmiany dla Twojego biznesu.
BĄDŹ W KONTAKCIE
Masz pytania?
Skontaktuj się!
Już ponad 600 placówek medycznych udoskonala swoje usługi i zwiększa swoje zarobki z Medidesk.
Jeśli nadal zastanawiasz się, czy Medidesk sprawdzi się w Twojej placówce, umów się na rozmowę z naszym ekspertem!
WEBINARY MEDIDESK
Jak zwiększyć
przychody placówki medycznej?
Co byś zrobił, gdybyśmy powiedzieli Ci, że możesz znacząco zwiększyć zarobki swojej kliniki, wprowadzając tylko kilka prostych zmian?