Wróć do bloga

Kategoria wpisu: Aplikacja

Medidesk w raporcie Top Disruptors In Healthcare 

Medidesk w raporcie Top Disruptors In Healthcare  Rynek ochrony zdrowia w naszym kraju wymaga zmian oraz innowacji. Potrzebne są rozwiązania wspierające opiekę nad pacjentami, optymalizację procesów, działań administracyjnych, diagnostycznych i leczniczych. 

Rynek ochrony zdrowia w naszym kraju wymaga zmian oraz innowacji. Potrzebne są rozwiązania wspierające opiekę nad pacjentami, optymalizację procesów, działań administracyjnych, diagnostycznych i leczniczych. 

A to właśnie start-upy medyczne, wykorzystując nowoczesne technologie, tworzą rozwiązania będące odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku ochrony zdrowia i wpasowują się w obszary wymagające poprawy. 

Zapraszamy do zapoznania się z obszernym opracowaniem tego tematu – raportem “Top Discruptors In Healthcare”. W opracowaniu nie mogło zabraknąć informacji o Medidesk. Na 87 stronie raportu znajdują się najważniejsze informacje o naszej aplikacji. 

Medidesk w raporcie Top Disruptors In Healthcare

 

Start-upy medyczne w ochronie zdrowia

Pierwsza edycja raportu Top Disruptors In Healthcare stanowi próbę zebrania i ustrukturyzowania wiedzy z obszaru różnych inicjatyw na rynku start-upów medycznych w Polsce. Materiał powstał z inicjatywy Polskiej Federacji Szpitali oraz Stowarzyszenia Młodzi Menedżerowie Medycyny przy wsparciu licznych patronów i partnerów.

Dokument jest wynikiem ponad sześciomiesięcznej pracy polegającej na identyfikacji, zebraniu oraz opisaniu czołowych, młodych, innowacyjnych firm z sektora ochrony zdrowia.

Opracowanie zawiera charakterystykę 74 innowacyjnych firm z sektora medycznego. Oczywiście także aplikację Medidesk. Uwzględnia między innymi opis produktu/usługi każdej firmy, etap jej rozwoju, obszar działania, źródła finansowania oraz plany związane z zagraniczną ekspansją. Start-upy wyróżniają się szybkim tempem wzrostu i rozwoju. 

Obszary działania start-upów medycznych

Najliczniejszą grupę opisanych w raporcie firm (aż 45,9 proc.) stanowią rozwiązania telemedyczne. Sama telemedycyna to bardzo obszerne pojęcie, które oprócz świadczenia zdalnej opieki z wykorzystaniem narzędzi do komunikacji na odległość, może obejmować wykorzystywanie wyrobów medycznych i prawie zawsze wiąże się z przetwarzaniem danych medycznych. 

Same wyroby medyczne stanowią 35,1 proc. odpowiedzi udzielonych przez respondentów, a analiza danych medycznych 40,5 proc. Liczną grupę tworzą też działalności wykorzystujące sztuczną inteligencję (29,7 proc.), dzięki której analizowane i przetwarzane są duże zbiory danych medycznych. To dzięki nim, przy określonym i sprawdzonym algorytmie start-upy zyskują wiedzę i wnioski mające zastosowanie w praktycznym leczeniu i opiece nad pacjentami. 

24,3 proc. młodych firm stanowią platformy medyczne, aplikacje SaaS (Software as a Service) będące usługami w chmurze. Do tej grupy zalicza się między innymi aplikacja Medidesk. Przewagą tego typu aplikacji działających online jest fakt, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. 

W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Z pozostałych obszarów znajdują się również edukacja (18,9 proc.), biotechnologia (14,9 proc.), badania laboratoryjne (12,2 proc.), rzeczywistość wirtualna/rozszerzona (6,8 proc.), technologia ubieralna (4,1 proc.) czy medycyna estetyczna/kosmetyka (2,7 proc). 

Innowacyjne start-upy medyczne w Polsce

Raport Top Disruptors In Healthcare to rzetelne, 173-stronicowe opracowanie uwzględniające kompleksowy opis innowacyjnych polskich spółek z branży medycznej.  Serdecznie zapraszamy wszystkich decydentów, innowatorów w podmiotach medycznych, właścicieli jak i managerów, do zapoznania się z tym opracowaniem.

Celem raportu jest wspieranie ekosystemu innowacji w ochronie zdrowia, w tym nawiązanie efektywnej współpracy pomiędzy start-upami, a innymi podmiotami. Służyć temu ma identyfikacja najbardziej obiecujących młodych przedsiębiorstw, kluczowe informacje o ich działalności i przedstawieniu ich w ustrukturyzowany i spójny sposób. Raport Top Disruptors In Healthcare dostępny jest do pobrania całkowicie bezpłatnie

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji poznać Medidesk bliżej, skorzystaj z formularza kontaktowego i umów się na rozmowę, podczas której wspólnie sprawdzimy, czy wdrożenie aplikacji przyniesie zmiany dla Twojego biznesu.

Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

    Przetestuj Medidesk bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań

      Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

        Zostaw swoje dane, aby poznać ofertę Medidesk