Dlaczego warto kontrolować w czasie rzeczywistym zgłoszenia pacjentów do placówki medycznej?

zgloszenia medidesk

Dlaczego warto kontrolować w czasie rzeczywistym zgłoszenia pacjentów do placówki medycznej?

Przychodnie lekarskie oraz szpitale w dobie coraz silniejszej konkurencji na rynku, powinny dokładać wszelkich możliwych starań, aby przyciągnąć i zatrzymać jak największą liczbę potencjalnych pacjentów. Czasy, w których chory zabiegał o umówienie wizyty i odczuwał wdzięczność za możliwość konsultacji z lekarzem specjalistą bezpowrotnie minęły. Aktualnie to placówki medyczne muszą wyjść naprzeciw pacjentom i udowodnić, że zasługują na obdarzenie przez chorych zaufaniem. Każdy pacjent rozpatrywany w kategoriach biznesowych to konkretny zysk dla przychodni lekarskiej lub szpitala. Dlatego tak istotne jest, aby monitorować zgłoszenia do placówki w czasie rzeczywistym. O plusach kontroli zgłoszeń na bieżąco piszemy w dzisiejszym artykule.

Odbieraj i monitoruj połączenia telefoniczne

Połączenie telefoniczne uznawane jest przez większość pacjentów jako najszybszy i najwygodniejszy kontakt z placówką medyczną. Umożliwia otrzymanie odpowiedzi na zadane pytanie lub rozwianie ewentualnych wątpliwości dotyczących wizyty lub zabiegu w przeciągu zaledwie kilku minut. Niestety czasami przy próbie połączenia linia okazuje się zajęta lub pracownik rejestracji obsługuje pacjentów stacjonarnych i nie ma możliwości podniesienia słuchawki. W takiej sytuacji chory jest zmuszony albo cierpliwie ponowić próbę połączenia albo… zrezygnować z konsultacji lub zabiegu. Jednocześnie wiąże się to ze stratą potencjalnego zarobku dla placówki medycznej i przyczynia się również do negatywnego wizerunku firmy. Aby temu zaradzić warto zainstalować w rejestracji system, który będzie rejestrował wszystkie przychodzące połączenia, również te nieodebrane (z powodu zajętości pracownika lub w sytuacjach kiedy pacjent trafił na zajętą linię).

Sprawdzaj na bieżąco wiadomości mailowe

Nie każdy pacjent lubi rozmawiać telefonicznie z pracownikami placówek medycznych. Czasami zdarza się również, że po kilku nieudanych próbach połączenia decyduje się on na wysłanie wiadomości mailowej do przychodni lekarskiej lub szpitala. W przypadku tego sektora biznesowego pacjenci nie powinni czekać zbyt długo na odpowiedź. W grę wchodzi bowiem ich zdrowie i dobre samopoczucie. Tutaj należy działać od razu. Z pomocą przychodzi innowacyjny system, który pozwala na sprawdzanie w czasie rzeczywistym wiadomości mailowych. Od teraz żadna wiadomość nie pozostanie przypadkowo pominięta, a czas odpowiedzi zostanie skrócony do niezbędnego minimum. Zaowocuje to zwiększeniem liczby stałych pacjentów i wzrostem satysfakcji z obsługi.

Kontroluj przesłane formularze ze strony internetowej

Formularze kontaktowe dostępne na stronach internetowych placówek medycznych również cieszą się popularnością wśród pacjentów placówek medycznych. Aby przeciwdziałać „zaleganiu” zapytań chorych i odpowiadaniu na wiadomości z dużym opóźnieniem, warto zainstalować system, który w czasie rzeczywistym będzie informował o pojawieniu się nowego zapytania wysłanego poprzez formularz. Dzięki temu, że wszystkie powiadomienia będziemy mogli monitorować na bieżąco, w dodatku w jednym miejscu, minimalizujemy ilość utraconych pacjentów z powodu braku kontaktu ze strony placówki medycznej praktycznie do zera. Zwiększamy zyski, pozyskujemy stałych, zadowolonych pacjentów, rozwijamy placówkę medyczną. Brzmi jak bajka? Poznajcie innowacyjny system Medidesk, którego pojawienie się na rynku stanowi przełom w profesjonalnej obsłudze pacjentów.

Medidesk – innowacyjny system usprawniający pracę rejestracji medycznej

W tym roku na polskim rynku pojawiła się innowacyjna aplikacja Medidesk, która stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na tego typu narzędzie. System Medidesk charakteryzuje się intuicyjnym panelem zarządzania, możliwością utworzenia personalnych kont dla wszystkich pracowników (dzięki temu właściciele i menadżerowie placówek mogą sprawować lepszą kontrolę nad prawidłową praca personelu).
System Medidesk jest dedykowany pracownikom rejestracji, menadżerom oraz działom marketingu placówek medycznych. Dzięki wielu praktycznym zastosowaniom od pierwszego dnia wdrożenia go do konkretnej przychodni lekarskiej lub szpitala, pracownicy odczuwają znacząco poprawę komfortu pracy, a pacjenci cieszą się z bardziej profesjonalnej obsługi.

Najważniejsze zalety innowacyjnego systemu Medidesk:

  • Umożliwia analizę zgłoszeń w czasie rzeczywistym
  • Zapewnia kontrolę procesu umawiania wizyty
  • Odczuwalnie wspiera pracę rejestracji medycznej
  • Motywuje pracowników do rzetelnego wykonywania obowiązków służbowych
  • Umożliwia weryfikację poszczególnych rejestratorek
  • Kreuje nowe standardy obsługi pacjentów
  • Wspiera kontrolę wydatków na cele marketingowe
  • Wpływa na wzrost przychodów placówki medycznej

Przychodnie lekarskie oraz szpitale zainteresowane wdrożeniem systemu Medidesk do swojej placówki otrzymują dostęp do narzędzia wraz z instalacją sprzętu telefonicznego w najnowszej technologii VOIP, wykonaną przez zespół Medidesk w siedzibie placówki. Od tego momentu każdy pracownik danej placówki medycznej dostaje możliwość zalogowania się do aplikacji z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej i korzystania ze wszystkich funkcji Medidesk w czasie rzeczywistym. Zapraszamy do współpracy!

Autor: Redakcja
|
Dodano: 14 listopada 2017

Powiązane posty

Ręce podczas pracy na laptopie, dookoła ikony mediów społecznościowych.

Działania marketingowe placówek medycznych w okresie epidemii – nowe tematy webinarów!

W wyniku epidemii koronawirusa funkcjonowanie wielu placówek medycznych, poradni specjalistycznych, szpitali czy zakładów rehabilitacyjnych zostało mocno ograniczone. Część świadczonych usług została całkowicie wstrzymana, a wiele było realizowanych wyłącznie w formie telekonsultacji.
Autor: Redakcja
|
2020-06-01
Starsza kobieta podczas telekonsultacji.

Jak zachęcić seniorów do korzystania z telekonsultacji?

Obecnie coraz więcej przychodni udostępnia możliwość odbycia wizyty u lekarza w formie telekonsultacji lub videorozmowy. Taka usługa jest pomyślana również z myślą o osobach starszych. Te jednak czasem mają opory przed umówieniem się na taką wizytę. Dlaczego tak się dzieje? Jak zachęcić seniorów do skorzystania z takiej telekonsutacji?
Autor: Redakcja
|
2020-05-28
Contact
Wypróbuj Medidesk
Bezpłatnie przez 14 dni!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną e-mail.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50, moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych i handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50 danych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@medidesk.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Administratorem danych osobowych jest Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://medidesk.pl/polityka-prywatnosci/

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie.


* pola wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i kontakt w sprawie informacji handlowych drogą telefoniczną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci podanego przeze mnie numeru telefonu przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50 w celu prowadzenia działań marketingowych i handlowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy Prawo telekomunikacyjne. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@medidesk.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Administratorem danych osobowych jest Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://medidesk.pl/polityka-prywatnosci/

Zostaw numer,
oddzwonimy!
Zapytaj o wycenęWyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną e-mail.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50, moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych i handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50 danych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@medidesk.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Administratorem danych osobowych jest Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://medidesk.pl/polityka-prywatnosci/

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i kontakt w sprawie informacji handlowych drogą telefoniczną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci podanego przeze mnie numeru telefonu przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50 w celu prowadzenia działań marketingowych i handlowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy Prawo telekomunikacyjne. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@medidesk.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Administratorem danych osobowych jest Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://medidesk.pl/polityka-prywatnosci/

* pola wymagane