Każdy telefon wykonany przez potencjalnego pacjenta do placówki medycznej stanowi dla firmy obietnicę zarobku.
Natomiast każde nieodebrane połączenie może prowadzić do utraty pozytywnego wizerunku i skutkować rezygnacją z chęci umówienia się na konsultację lekarską lub wybrany zabieg. Dlatego niezmiernie istotne jest, aby pracownicy rejestracji oddzwaniali na każde nieodebrane połączenie. Każdy telefon jest szansą dla placówki medycznej na pozyskanie stałego, zadowolonego pacjenta. W obliczu coraz silniejszej konkurencji takie działanie nie jest już tylko świadomym wyborem. To konieczność.
Medidesk – innowacyjny system do zarządzania obsługą pacjentów
W odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie środowiska medycznego na wirtualne centrale telefoniczne powstał innowacyjny system Medidesk, który umożliwia proste i wygodne zarządzanie obsługą pacjenta w szpitalach i placówkach medycznych. Skorzystanie z wirtualnego systemu pozwala na zaoszczędzenie dużej części budżetu, który można przeznaczyć na inne cele, takie jak np. internetowe kampanie marketingowe, reklamę outdoorową czy ulotki promocyjne dla pacjentów.
Postawa pracownika i jej kluczowe znaczenie w budowaniu kontaktu z pacjentem
Głównym celem audytu przeprowadzonego w tym roku w jednej z prywatnych placówek medycznych przez specjalistów z naszej agencji była ocena efektywności i skuteczności pracy zespołu recepcji. Na podstawie statystyk telefonicznych z Linii Głównej na 506 połączeń, aż 236 nie zostało odebranych, czyli 46%.
Wprowadzenie innowacyjnego systemu Medidesk w połączeniu z prowadzonymi przez naszą agencję szkoleniami dla Pracowników Rejestracji i Menadżerów skutkuje radykalnym obniżeniem liczby nieodebranych połączeń. Dla przykładu: jeden z naszych klientów po trzecim miesiącu od wprowadzenia aplikacji i szkoleń może pochwalić się spadkiem liczby połączeń nieodebranych do 8%. Każde odebrane połączenie to realny zysk i powiększenie grona stałych pacjentów. Jedynie takie przeświadczenie zagwarantuje placówkom medycznym i szpitalom rozwój i stałe źródła przychodów.
Dlaczego pracownik rejestracji powinien oddzwonić na każde nieodebrane połączenie?
- Wzrasta liczba umówionych wizyt na konsultacje i zabiegi medyczne
- Zmniejsza się liczba wizyt, na które pacjenci nie przychodzą
- Poprawia się wskaźnik satysfakcji pacjentów z poziomu obsługi telefonicznej
- Wpływa to bezpośrednio na wizerunek firmy i jej postrzeganie w branży
Premie za oddzwanianie – motywacyjny system wynagradzania pracowników
Każdy pracownik potrzebuje „marchewki”, która zachęci go do jeszcze wydajniejszej i efektywniejszej pracy. System motywacyjny polegający na przyznawaniu premii w zamian za wyrobienie normy jest bardzo popularny i skutkuje odczuwalnym wzrostem przychodów w krótkim czasie. Jednym z rodzajów wynagradzania pracowników za określoną pracę są premie za oddzwaniania na wszystkie połączenia nieodebrane.
W przypadku placówek medycznych i szpitali, które już posiadają lub zamierzają wdrożyć system Medidesk pomagający uporządkować codzienną pracę rejestracji, możliwe staje się bieżące monitorowanie wszystkich połączeń przychodzących (odebranych i nieodebranych). Każdy pracownik rejestracji posiada swoje dedykowane konto, z którego odbiera telefony od pacjentów, w związku z tym menadżerowie i właściciele przychodni lekarskich i szpitali mają możliwość tworzenia statystyk rozmów telefonicznych z podziałem na konkretnych pracowników rejestracji.
Na podstawie przygotowywanych raportów możliwe staje się „wynagradzanie” pracowników za wydajną pracę i oddzwanianie na połączenia nieodebrane od pacjentów. System i zakres przyznawania premii każda placówka medyczna lub szpital ustalają zgodnie z wewnętrznymi procedurami. Dzięki wsparciu innowacyjnego systemu Medidesk rozliczanie pracowników za prawidłowo wykonywaną pracę staje się niezwykle wygodne i miarodajne.
Szybkie i proste wdrożenie systemu Medidesk w placówce medycznej
Podmioty medyczne zainteresowane wdrożeniem systemu Medidesk do swojej placówki otrzymują dostęp do narzędzia wraz z instalacją sprzętu telefonicznego w najnowszej technologii VOIP, wykonają przez zespół Medidesk w siedzibie placówki. Od tego momentu każdy pracownik danej placówki medycznej ma możliwość zalogowania się do aplikacji z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej i korzystać ze wszystkich funkcji Medidesk w czasie rzeczywistym.