Wróć do bloga

Kategoria wpisu: Aplikacja

Medidesk narzędziem dla placówek zagranicznych

Medidesk narzędziem dla placówek zagranicznych Grudzień był dla nas niezwykle intensywnym miesiącem, podczas którego nie zabrakło ważnych dla firmy wiadomości i wydarzeń. Wraz z nowym rokiem, planujemy pierwsze wdrożenia na rynkach zagranicznych - jest to tym bardziej ekscytujące, gdy nasz potencjał w zakresie ekspansji międzynarodowej dostrzegają najwyższe instytucje i organizacje państwowe.

6 grudnia br. prezes zarządu Medidesk Daniel Nowocin wziął udział w podsumowaniu projektu Polskie Mosty Technologiczne, realizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH). Jest to program rozwojowy dla firm z sektora MŚP, które mogą otrzymać grant w kwocie do 200 tys. zł na opracowanie i wdrożenie strategii ekspansji zagranicznej poza Unię Europejską.

W 2019 r. w ramach programu odbyło się sześć rund konkursowych. Przedsiębiorcy złożyli aż 672 wnioski, a grant otrzymało 285. Z nieskrywaną dumą informujemy, że jedną z nich jest Medidesk – uzyskane w konkursie środki zostały przeznaczone na przygotowanie strategii wejścia na rynki anglojęzyczne, w tym kluczowy dla całej branży rynek Stanów Zjednoczonych. Nasze pierwsze działania planujemy realizować na tym rynku po trzech latach działalności i wdrożeniu aplikacji Medidesk do 250 placówek na terenie całej Polski.

Dzięki pracy, jaką wykonaliśmy w projekcie Polskie Mosty Technologiczne, mamy już właściwie gotowy projekt na kluczowe dla nas rynki anglosaskie, w tym priorytetowy – amerykański. Analizy i ekspertyzy pomogły mam zrozumieć, od czego zacząć. Uświadomiliśmy też sobie, że na ekspansję będziemy gotowi dopiero w 2020 r. Udział w projekcie to był eksperyment, który się udał. Jesteśmy wdzięczni pracownikom Agencji za wszelką pomoc, w tym w rozliczeniu projektu – powiedział Daniel Nowocin, cytowany w komunikacie prasowym PAIH.

Więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie internetowej paih.gov.pl/pl,  a wiadomość o planowanej ekspansji zagranicznej Medidesk znalazła się także w papierowym wydaniu „Pulsu Biznesu” z 6 grudnia.

Z wizytą w Pałacu Prezydenckim

To nie koniec naszych dobrych informacji! 9 grudnia nasi przedstawiciele – prezes Daniel Nowocin i dyrektor ds. rynków zagranicznych Michał Surowiec – gościli w Pałacu Prezydenckim, gdzie odbyła się piąta edycja wydarzenia „Startupy w Pałacu_EKSPANSJA”, mającego na celu wsparcie polskich innowacyjnych firm w poszukiwaniu możliwości rozwojowych. Podczas spotkania prezydent Andrzej Duda nagrodził zwycięzców konkursu voucherami na misje zagraniczne, ufundowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele spółek skarbu państwa oraz firm prywatnych odpowiedzialni w nich za obszar innowacji. Dla nas była to wyjątkowa możliwość spotkania się z osobami zarządzającymi wyróżnionymi startupami, porozmawiania z przedstawicielami mediów oraz prezydentem Andrzejem Dudą.

Więcej szczegółów dotyczących programu „Startupy w Pałacu” na stronie www.

Wszystkie osoby, placówki medyczne i firmy zainteresowane naszą aplikacją Medidesk do obsługi oraz analizy zgłoszeń pacjentów zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na każde pytanie!

Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

    Przetestuj Medidesk bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań

      Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

        Zostaw swoje dane, aby poznać ofertę Medidesk