Widok listy

Najciekawsze wydarzenia dla branży medycznej w 2020 r.

Najciekawsze eventy w branży medycznej

Coroczny Ogólnopolski Kongres Menedżerów w Służbie Zdrowia odbędzie się 6 lutego 2020 r. w Łodzi. Jest on organizowany przez Mazowieckie Centrum Biznesowe i dedykowany kadrze zarządzającej placówkami medycznymi. W tym roku uczestnicy będą mogli wysłuchać eksperckich prelekcji dotyczących m.in. elektronicznej rewolucji w branży medycznej, aktualnych zagadnień prawa medycznego, kluczowych aspektów pracy menedżerów placówek medycznych, finansów podmiotu medycznego oraz budowania pozytywnego wizerunku placówki wśród pacjentów.

W dniach 12-14 marca 2020 r. przedstawiciele branży stomatologicznej nie tylko z Polski, ale również z krajów Europy i świata przyjadą do Krakowa na największe nad Wisłą targi stomatologiczne – odbywający się już po raz 23. Krakdent. Jest to okazja nie tylko do zapoznania się z ofertą produktową ponad 400 wystawców, ale także wzięcia udziału w wykładach i warsztatach w ramach programu edukacyjnego Krakdent-edu. Co roku podczas trzech dni hale targowe odwiedza około 15 tys. zwiedzających.

SALMED to największe w Polsce targi sprzętu medycznego, które odbędą się w dniach 18-20 marca w Poznaniu. Jak co roku zostaną tam zaprezentowane oferty dostawców i producentów aparatury medycznej, elementy wyposażenia gabinetów, klinik i szpitali, a także sprzęt rehabilitacyjny oraz laboratoryjny. Oprócz tego, w ramach targów odbędą się seminaria, konferencje, warsztaty i wykłady dotyczące medycyny ratunkowej, zarządzania, rehabilitacji, pielęgniarstwa itp. Targom patronuje m.in. Polska Federacja Szpitali oraz Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.

25 marca 2020 r. w Warszawie odbędzie się kolejna edycja konferencji „Technologie w medycynie”, poświęcona roli nowoczesnych technologii w diagnostyce, leczeniu oraz administrowaniu placówką medyczną. Podczas konferencji omówiony zostanie temat najnowszych sprzętów w medycynie, systemów wspierających zarządzanie placówką, RODO w praktykach medycznych, elektronicznej dokumentacji medycznej, telemedycyny jako innowacyjnej formy świadczenia usług, nowoczesnych metod kontaktu z pacjentem oraz zastosowania druku 3D w medycynie.

W maju 2020 r. w Warszawie będzie miało miejsce kolejce spotkanie medycyny i biznesu w ramach konferencji MED meets TECH. Jest ona dedykowana startupowcom, naukowcom, lekarzom, przedstawicielom biznesu oraz administracji publicznej – ma na celu pomóc w nawiązywaniu współpracy między startupami, instytucjami rządowymi oraz biznesem farmaceutycznym. To największe w Polsce tego typu wydarzenie sektora startupów medycznych. Dotychczas wzięło w nim udział ponad 1000 ekspertów z szeroko rozumianej branży medycznej.

Forum e-Zdrowia odbywające się cyklicznie we wrześniu to międzynarodowa konferencja z udziałem managerów i ekspertów, profesjonalistów medycznych, reprezentantów pacjentów oraz przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych. Jej celem jest dyskusja nad głównymi aspektami, wyzwaniami i działaniami dotyczącymi cyfryzacji ochrony zdrowia, w tym nad trendami w cyfryzacji ochrony zdrowia, wdrażaniem strategii e-zdrowia, ochroną danych medycznych, budowaniem systemu informacji dla pacjentów, systemami analitycznymi i eksperckimi (big data).

W dniach 24-26 września w halach Targów Poznańskich odbędzie się Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych CEDE – dedykowana branży stomatologicznej impreza z blisko 30-letnim stażem. Jej znakiem firmowym jest bogata oferta sprzętu, materiałów i produktów niezbędnych każdemu lekarzowi dentyście, prezentowana przez kilkuset wystawców z całego świata, a także rozbudowana część edukacyjna w ramach Kongresu Unii Stomatologii Polskiej organizowanej przy bardzo bliskiej współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym.

Od 24 do 27 września w Warszawie zaplanowano Światowy Kongres Medycyny Estetycznej – największe w naszej części Europy spotkanie lekarzy oraz najważniejszych ekspertów branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Jest to okazja do wymiany doświadczeń z obszaru medycyny estetycznej, poznania oferty najnowocześniejszych sprzętów, materiałów i produktów, a także wzięcia udziału w licznych wykładach, warsztatach oraz prelekcjach. To jedyne wydarzenie skupiające w jednym miejscu zarówno lekarzy praktyków, jak i wybitnych naukowców.

Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE odbędą się najpewniej w październiku 2020 r. w Warszawie. Jest to spotkanie dyrektorów, managerów, lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i przedstawicieli producentów sprzętu medycznego – można tam zarówno zapoznać się z ofertą najnowszego sprzętu, materiałów i produktów medycznych, ale także podnosić swoje kompetencje podczas licznych wykładów i warsztatów. W ubiegłych latach tematyka części edukacyjnej dotyczyła m.in. telemedycyny oraz dobrych praktyk zarządzania placówką.

Targi Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji to jedno z najważniejszych wydarzeń branży medycznej w Europie. Ich tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 8-10 października w Hali Expo w Łodzi. Wystawcy z kraju i zagranicy mogą tam zaprezentować nowoczesne metody leczenia, sprzęt służący rehabilitacji i rozwiązania poprawiające komfort życia. Targi odwiedzają lekarze, fizjoterapeuci, dyrektorzy placówek medycznych, przedstawiciele ośrodków odnowy biologicznej i sanatoriów. Organizowane są także liczne wydarzenia towarzyszące: konferencje, seminaria, prezentacje i warsztaty.

Również na początku października, ale w Krynicy – w ramach corocznego Forum Ekonomicznego – odbędzie się Forum Ochrony Zdrowia z udziałem przedstawicieli ministerstwa zdrowia, NFZ-u, agencji rządowych, instytucji samorządowych, a także naukowców, lekarzy praktyków, dyrektorów szpitali, przedstawicieli firm farmaceutycznych i biotechnologicznych oraz stowarzyszeń i organizacji pacjentów. Program wydarzenia obejmuje zazwyczaj około 20 paneli dyskusyjnych, w ramach których omawiane są kwestie dotyczące m.in. finansowania ochrony zdrowia, zdrowia publicznego, kadr, informatyzacji w ochronie zdrowia oraz innowacji.

W październiku w Warszawie odbędzie się już szesnaste Forum Rynku Zdrowia – jedno z najbardziej prestiżowych spotkań poświęconych ochronie zdrowia z udziałem lekarzy i naukowców, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, parlamentarzystów, menedżerów podmiotów leczniczych, pacjentów, ekspertów, przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego i dostawców. W dwudniowym wydarzeniu co roku bierze udział ponad 1000 osób, a w jego ramach odbywa się uroczysta gala, podczas której uroczyście wręczane są Portrety Polskiej Medycyny.

Szczegóły dotyczące poszczególnych imprez można znaleźć na ich stronach internetowych. Z pewnością warto na nie zwrócić uwagę planując kalendarz na najbliższe miesiące!

BĄDŹ W KONTAKCIE

Masz pytania?
Skontaktuj się!

Już ponad 600 placówek medycznych udoskonala swoje usługi i zwiększa swoje zarobki z Medidesk.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy Medidesk sprawdzi się w Twojej placówce, umów się na rozmowę z naszym ekspertem!

WEBINARY MEDIDESK

Jak zwiększyć
przychody placówki medycznej?

Co byś zrobił, gdybyśmy powiedzieli Ci, że możesz znacząco zwiększyć zarobki swojej kliniki, wprowadzając tylko kilka prostych zmian?

  • Skutecznie rozwijaj swoją placówkę
  • Poznaj aktualne trendy obsługi klienta
  • Buduj dobre relacje z pacjentami
  • Wdrażaj procedury, które zwiększą Twoją sprzedaż
Zapisz się