Najciekawsze wydarzenia dla branży medycznej w 2020 r.

Najciekawsze eventy w branży medycznej

Najciekawsze wydarzenia dla branży medycznej w 2020 r.

2020 r. będzie bardzo bogaty w różnego rodzaju wydarzenia, konferencje i targi dedykowane szeroko rozumianej branży ochrony zdrowia – począwszy od pacjentów, przez lekarzy, dyrektorów, menedżerów aż po przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych. Oto nasz praktyczny kalendarz, dzięki któremu możesz zaplanować, na jakich wydarzeniach warto się pojawić!

Coroczny Ogólnopolski Kongres Menedżerów w Służbie Zdrowia odbędzie się 6 lutego 2020 r. w Łodzi. Jest on organizowany przez Mazowieckie Centrum Biznesowe i dedykowany kadrze zarządzającej placówkami medycznymi. W tym roku uczestnicy będą mogli wysłuchać eksperckich prelekcji dotyczących m.in. elektronicznej rewolucji w branży medycznej, aktualnych zagadnień prawa medycznego, kluczowych aspektów pracy menedżerów placówek medycznych, finansów podmiotu medycznego oraz budowania pozytywnego wizerunku placówki wśród pacjentów.

W dniach 12-14 marca 2020 r. przedstawiciele branży stomatologicznej nie tylko z Polski, ale również z krajów Europy i świata przyjadą do Krakowa na największe nad Wisłą targi stomatologiczne – odbywający się już po raz 23. Krakdent. Jest to okazja nie tylko do zapoznania się z ofertą produktową ponad 400 wystawców, ale także wzięcia udziału w wykładach i warsztatach w ramach programu edukacyjnego Krakdent-edu. Co roku podczas trzech dni hale targowe odwiedza około 15 tys. zwiedzających.

SALMED to największe w Polsce targi sprzętu medycznego, które odbędą się w dniach 18-20 marca w Poznaniu. Jak co roku zostaną tam zaprezentowane oferty dostawców i producentów aparatury medycznej, elementy wyposażenia gabinetów, klinik i szpitali, a także sprzęt rehabilitacyjny oraz laboratoryjny. Oprócz tego, w ramach targów odbędą się seminaria, konferencje, warsztaty i wykłady dotyczące medycyny ratunkowej, zarządzania, rehabilitacji, pielęgniarstwa itp. Targom patronuje m.in. Polska Federacja Szpitali oraz Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.

25 marca 2020 r. w Warszawie odbędzie się kolejna edycja konferencji „Technologie w medycynie”, poświęcona roli nowoczesnych technologii w diagnostyce, leczeniu oraz administrowaniu placówką medyczną. Podczas konferencji omówiony zostanie temat najnowszych sprzętów w medycynie, systemów wspierających zarządzanie placówką, RODO w praktykach medycznych, elektronicznej dokumentacji medycznej, telemedycyny jako innowacyjnej formy świadczenia usług, nowoczesnych metod kontaktu z pacjentem oraz zastosowania druku 3D w medycynie.

W maju 2020 r. w Warszawie będzie miało miejsce kolejce spotkanie medycyny i biznesu w ramach konferencji MED meets TECH. Jest ona dedykowana startupowcom, naukowcom, lekarzom, przedstawicielom biznesu oraz administracji publicznej – ma na celu pomóc w nawiązywaniu współpracy między startupami, instytucjami rządowymi oraz biznesem farmaceutycznym. To największe w Polsce tego typu wydarzenie sektora startupów medycznych. Dotychczas wzięło w nim udział ponad 1000 ekspertów z szeroko rozumianej branży medycznej.

Forum e-Zdrowia odbywające się cyklicznie we wrześniu to międzynarodowa konferencja z udziałem managerów i ekspertów, profesjonalistów medycznych, reprezentantów pacjentów oraz przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych. Jej celem jest dyskusja nad głównymi aspektami, wyzwaniami i działaniami dotyczącymi cyfryzacji ochrony zdrowia, w tym nad trendami w cyfryzacji ochrony zdrowia, wdrażaniem strategii e-zdrowia, ochroną danych medycznych, budowaniem systemu informacji dla pacjentów, systemami analitycznymi i eksperckimi (big data).

W dniach 24-26 września w halach Targów Poznańskich odbędzie się Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych CEDE – dedykowana branży stomatologicznej impreza z blisko 30-letnim stażem. Jej znakiem firmowym jest bogata oferta sprzętu, materiałów i produktów niezbędnych każdemu lekarzowi dentyście, prezentowana przez kilkuset wystawców z całego świata, a także rozbudowana część edukacyjna w ramach Kongresu Unii Stomatologii Polskiej organizowanej przy bardzo bliskiej współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym.

Od 24 do 27 września w Warszawie zaplanowano Światowy Kongres Medycyny Estetycznej – największe w naszej części Europy spotkanie lekarzy oraz najważniejszych ekspertów branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Jest to okazja do wymiany doświadczeń z obszaru medycyny estetycznej, poznania oferty najnowocześniejszych sprzętów, materiałów i produktów, a także wzięcia udziału w licznych wykładach, warsztatach oraz prelekcjach. To jedyne wydarzenie skupiające w jednym miejscu zarówno lekarzy praktyków, jak i wybitnych naukowców.

Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE odbędą się najpewniej w październiku 2020 r. w Warszawie. Jest to spotkanie dyrektorów, managerów, lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i przedstawicieli producentów sprzętu medycznego – można tam zarówno zapoznać się z ofertą najnowszego sprzętu, materiałów i produktów medycznych, ale także podnosić swoje kompetencje podczas licznych wykładów i warsztatów. W ubiegłych latach tematyka części edukacyjnej dotyczyła m.in. telemedycyny oraz dobrych praktyk zarządzania placówką.

Targi Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji to jedno z najważniejszych wydarzeń branży medycznej w Europie. Ich tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 8-10 października w Hali Expo w Łodzi. Wystawcy z kraju i zagranicy mogą tam zaprezentować nowoczesne metody leczenia, sprzęt służący rehabilitacji i rozwiązania poprawiające komfort życia. Targi odwiedzają lekarze, fizjoterapeuci, dyrektorzy placówek medycznych, przedstawiciele ośrodków odnowy biologicznej i sanatoriów. Organizowane są także liczne wydarzenia towarzyszące: konferencje, seminaria, prezentacje i warsztaty.

Również na początku października, ale w Krynicy – w ramach corocznego Forum Ekonomicznego – odbędzie się Forum Ochrony Zdrowia z udziałem przedstawicieli ministerstwa zdrowia, NFZ-u, agencji rządowych, instytucji samorządowych, a także naukowców, lekarzy praktyków, dyrektorów szpitali, przedstawicieli firm farmaceutycznych i biotechnologicznych oraz stowarzyszeń i organizacji pacjentów. Program wydarzenia obejmuje zazwyczaj około 20 paneli dyskusyjnych, w ramach których omawiane są kwestie dotyczące m.in. finansowania ochrony zdrowia, zdrowia publicznego, kadr, informatyzacji w ochronie zdrowia oraz innowacji.

W październiku w Warszawie odbędzie się już szesnaste Forum Rynku Zdrowia – jedno z najbardziej prestiżowych spotkań poświęconych ochronie zdrowia z udziałem lekarzy i naukowców, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, parlamentarzystów, menedżerów podmiotów leczniczych, pacjentów, ekspertów, przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego i dostawców. W dwudniowym wydarzeniu co roku bierze udział ponad 1000 osób, a w jego ramach odbywa się uroczysta gala, podczas której uroczyście wręczane są Portrety Polskiej Medycyny.

Szczegóły dotyczące poszczególnych imprez można znaleźć na ich stronach internetowych. Z pewnością warto na nie zwrócić uwagę planując kalendarz na najbliższe miesiące!

Autor: Redakcja
|
Dodano: 9 stycznia 2020

Powiązane posty

Priorytety w Ochronie Zdrowia 2020 – digitalizacja i start-upy w medycynie

Dziewiąta edycja wydarzenia Priorytety w Ochronie Zdrowia zorganizowana przez wydawnictwo Termedia już za nami. W tym roku tematyką konferencji było inteligentne wykorzystywanie danych w ochronie zdrowia, zdrowie publiczne, polityka lekowa, a także rola prywatnego sektora opieki zdrowotnej w Polsce. 
Autor: Łukasz Grzanek
|
2020-01-17
Rejestracja medyczna

Podnoszenie kwalifikacji rejestracji z Medidesk

Kwalifikacje w zawodzie rejestratorki medycznej obejmują zarówno odpowiednie wykształcenie, zdobyte wcześniej doświadczenie zawodowe, jak i cechy charakteru oraz umiejętności miękkie. Nawet jeśli manager placówki ochrony zdrowia ma pewność, że podczas rekrutacji pracowników rejestracji dokonał najlepszego wyboru, to jednak warto pamiętać, że kwalifikacje oraz umiejętności zespołu należy cały czas rozwijać. Pomogą w tym szkolenia organizowane przez naszych ekspertów Medidesk!
Autor: Urszula Łaskawiec
|
2020-01-13
Contact
Wypróbuj Medidesk
Bezpłatnie przez 14 dni!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną e-mail.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50, moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych i handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50 danych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@medidesk.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Administratorem danych osobowych jest Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://medidesk.pl/polityka-prywatnosci/

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie.


* pola wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i kontakt w sprawie informacji handlowych drogą telefoniczną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci podanego przeze mnie numeru telefonu przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50 w celu prowadzenia działań marketingowych i handlowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy Prawo telekomunikacyjne. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@medidesk.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Administratorem danych osobowych jest Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://medidesk.pl/polityka-prywatnosci/

Zostaw numer,
oddzwonimy!
Zapytaj o wycenęWyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną e-mail.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50, moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych i handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50 danych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@medidesk.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Administratorem danych osobowych jest Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://medidesk.pl/polityka-prywatnosci/

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i kontakt w sprawie informacji handlowych drogą telefoniczną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci podanego przeze mnie numeru telefonu przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50 w celu prowadzenia działań marketingowych i handlowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy Prawo telekomunikacyjne. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@medidesk.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Administratorem danych osobowych jest Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://medidesk.pl/polityka-prywatnosci/

* pola wymagane