Widok listy

Podsumowanie IV Wirtualnej Konferencji Akademia Managera Ochrony Zdrowia

Za nami IV edycja wirtualnej konferencji Akademia Managera Ochrony Zdrowia! Ponad 200 uczestników wzięło udział pięciu eksperckich prelekcjach, panelu dyskusyjnym oraz case study przygotowanych w ramach tematu: “Praktycy dla praktyków. Skuteczne zarządzanie nowoczesną placówką medyczną”.

Potężna dawka wiedzy i praktycznych wskazówek, jedenaścioro prelegentów oraz kilkaset pytań i komentarzy na czacie – 22 kwietnia wirtualna konferencja zgromadziła przed ekranami komputerów i smartfonów managerów, dyrektorów i właścicieli placówek ochrony zdrowia z całej Polski.

Eksperci oraz managerowie branży medycznej podzielili się z uczestnikami swoim doświadczeniem, wiedzą i dobrymi praktykami w skutecznym zarządzaniu biznesem medycznym w obecnych czasach.

Jako pierwsze wystąpiły Karolina Podsiały-Gęsikowska (adwokat) i Aleksandra Powierża (radca prawny). Zaprezentowały uczestnikom praktyczne wskazówki dotyczące odpowiedzialności prawnej kadry medycznej i ośrodków ochrony zdrowia. Odpowiedziały na liczne pytania uczestników oraz wyjaśniły, jak postępować, kiedy do placówki medycznej wpływają roszczenia i skargi od pacjentów.

 

Kolejne wystąpienie dotyczyło Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Agnieszka Rudnicka-Szymczak (Ekspert Centrum e-Zdrowia) wyjaśniła zmiany, jakie czekają branżę medycznej w obszarze EDM, skupiając się również na kwestii prowadzenia równolegle dokumentacji papierowej.

W trzeciej części spotkania Magdalena Waliszewska oraz Marta Faleńska z Portal-Medica zdradziły sprawdzone sposoby na poszukiwanie lekarzy specjalistów do placówek medycznych, podpowiadając m.in., jak w rekrutacji wykorzystać media społecznościowe, branżowe grupy i bazy danych. Przybliżyły uczestnikom zagadnienia związane zatrudnianiem lekarzy specjalistów spoza UE oraz odpowiedziały na liczne pytania uczestników.

Po przerwie w rozmowie na temat rekrutacji i wdrożenia do pracy rejestratorek medycznych wystąpili Katarzyna Łempicka (manager, autorka bloga Rejestratorka medyczna) oraz Jakub Stępnowski (Medidesk). Ekspertka przekazała praktyczne wskazówki, jak w gąszczu ofert znaleźć najlepszych kandydatów na pracowników rejestracji, zaprezentowała także sprawdzony schemat rozmowy rekrutacyjnej, który słuchacze otrzymają razem z certyfikatem uczestnictwa oraz dostępem do nagrań z konferencji.

 

O godz. 14. rozpoczął się panel dyskusyjny na temat najbardziej skutecznych metod pozyskiwania pacjentów. Zaproszeni managerowie – Monika Ryszkus (Dyrektor Zarządzający Vita-Medica), Franciszek Strzałkowski (Założyciel Kliniki Strzałkowski) oraz Lech Madej (Dyrektor ds. Rozwoju przychodni Ars-Medica) podzielili się swoim doświadczeniem oraz dobrymi praktykami na temat efektywnego marketingu w branży medycznej. Przez półtorej godziny zaproszeni goście w rozmowie z Danielem Nowocinem (CEO Medidesk) na konkretnych przykładach omawiali tematy skuteczności mediów społecznościowych, obecności w prasie, radio, stosowanych metod promocji online oraz innych, autorskich, wypracowanych przez lata działalności w obszarze ochrony zdrowia. Goście zdradzili sposoby na weryfikację skuteczności kampanii oraz plany na automatyzację działań marketingowych.

Ostatnie wystąpienie było prawdziwą pigułką motywacyjną. Ewa Chojnowska (Dyrektor Zarządzający) podzieliła się z uczestnikami przepisem na sukces placówki medycznej. Widzowie poznali pięć obszarów, dzięki którym Przychodnia i Szpital Okulistyczny Retina stała się jednym z czołowych polskich ośrodków medycznych w dziedzinie okulistyki. Praktyczne, poparte licznymi przykładami i wskazówkami doświadczenia w tworzeniu jasnej wizji rozwoju, trafnych inwestycji w technologie oraz kadrę a także unikalność oferty zaprezentowane „od kuchni” w pełnym pasji wykładzie Ewy Chojnowskiej zakończyły 4. edycję wirtualnej konferencji Akademii Managera Ochrony Zdrowia.

Ogromnie dziękujemy za pozytywne komentarze, za liczbę pytań i niezwykłą atmosferę. Mamy nadzieję, że IV konferencja Akademii Managera Ochrony Zdrowia okazała się doskonałą okazją do poszerzenia i ugruntowania wiedzy przydatnej w codziennej praktyce, a merytoryczny poziom wykładów, jak również kwestie organizacyjne i tym razem spełniły Wasze oczekiwania.

 

Pragniemy także podziękować naszym Patronom Medialnym:

Portal-medica.pl, DCC Grygorcewicz, MEDmeetsTECH, Ratyński Design&Build, Ogólnopolski Przegląd Medyczny, Otwarty System Ochrony Zdrowia, Magazyn Medyczny, Medexpress.pl, MEDtube Polska, Dlaszpitali.pl, Świat Medycyny i Farmacji – portal dla pacjentów, Rejestratorka Medyczna, medinwestycje.pl.

Jeśli nie mogłeś uczestniczyć w naszym wydarzeniu, nic straconego
– obejrzyj wystąpienia już teraz. Wykup dostęp do nagrań wideo!

Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia podczas kolejnej edycji Akademii Managera Ochrony Zdrowia.

Zapraszamy także na bezpłatne webinary dla managerów, placówek medycznych, stomatologicznych i medycyny estetycznej: https://medidesk.pl/webinary/

BĄDŹ W KONTAKCIE

Masz pytania?
Skontaktuj się!

Już ponad 600 placówek medycznych udoskonala swoje usługi i zwiększa swoje zarobki z Medidesk.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy Medidesk sprawdzi się w Twojej placówce, umów się na rozmowę z naszym ekspertem!

WEBINARY MEDIDESK

Jak zwiększyć
przychody placówki medycznej?

Co byś zrobił, gdybyśmy powiedzieli Ci, że możesz znacząco zwiększyć zarobki swojej kliniki, wprowadzając tylko kilka prostych zmian?

  • Skutecznie rozwijaj swoją placówkę
  • Poznaj aktualne trendy obsługi klienta
  • Buduj dobre relacje z pacjentami
  • Wdrażaj procedury, które zwiększą Twoją sprzedaż
Zapisz się