Wróć do bloga

Kategoria wpisu: Nowości

Rekrutacja pracowników medycznych – Portal Medica zrobi to za Ciebie

Rekrutacja pracowników medycznych – Portal Medica zrobi to za Ciebie Jeśli jesteś odpowiedzialny za rekrutację medyczną w swojej placówce lub bierzesz udział w tym procesie, wiesz jak trudne jest to zadanie. Poświęcasz czas i środki, a z żadnym kandydatem nie możesz dojść do porozumienia. Lub co gorsza, żaden nie pojawia się na horyzoncie. Twoja frustracja rośnie, bo wolny wakat oznacza straty finansowe i problemy organizacyjne. Może już czas, żebyś przekazał pałeczkę rekrutacyjną w inne, profesjonalne ręce? Przeczytaj wywiad z Magdaleną Waliszewską, współwłaścicielką medycznej agencji pracy Portal-MedicaHR i sprawdź, dlaczego warto.

Jaki jest rynek pracy usług medycznych w Polsce?

To jeden z najtrudniejszych rynków dla pracodawców. Głównym powodem jest niewystarczająca liczba specjalistów, w tym przede wszystkim lekarzy i pielęgniarek. Pod tym względem nie wyróżniamy się na tle innych krajów europejskich, bo osób wykonujących te zawody brakuje w zasadzie wszędzie.

W Polsce sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że wiele osób kształci się na naszych doskonałych uczelniach medycznych, a następnie emigruje do krajów, w których zarobki są zdecydowanie wyższe. Sytuacja nie jest jeszcze krytyczna tylko dlatego, że wielu pracowników ochrony zdrowia pracuje na więcej niż jeden etat. Ale to już nie wystarcza. Już teraz jako agencja zatrudnienia, specjalizująca się w rekrutacjach medycznych, pomagamy szpitalom i innym placówkom zatrudniać pracowników spoza Unii Europejskiej.

Jak szukać pracowników medycznych w Polsce?

Na pewno nie w tradycyjny sposób, który sprawdza się w przypadku innych branż. Nie wystarczy zamieścić ogłoszenie na zwykłym portalu rekrutacyjnym, bo pracownicy medyczni do nich nie zaglądają. Warto korzystać ze specjalistycznych portali, takich jak Portal-Medica. Dlaczego? Bo każdy rynek rządzi się swoimi prawami, a nawet ma swój język. Informatyk rozumie język programowania, a lekarza interesuje specyfika oddziału, stawka za dyżury czy elastyczne podejście do godzin pracy. Serwisy dostosowuje się do potrzeb różnych pracowników, a Portal-Medica jest dedykowany tylko pracownikom medycznym.

Innym, bardziej skutecznym i efektywnym sposobem, jest skorzystanie z usług agencji wyspecjalizowanych w rekrutacjach medycznych. Taką agencją jest Portal-MedicaHR.

Kto i dlaczego korzysta z usług agencji Portal-MedicaHR?

Do naszej agencji zgłaszają się przedstawiciele placówek, którzy borykają się krótko lub długoterminowymi problemami kadrowymi. Ale także Ci, którzy poszukują rzadkich, trudno dostępnych specjalizacji. W tych placówkach brak właściwej kadry oznacza straty finansowe. Skorzystanie z usług agencji rekrutacyjnej jest dla nich oszczędnością czasu i pieniędzy. 

Jak działa agencja pośrednictwa pracy Portal-MedicaHR?

Przede wszystkim skutecznie (śmiech). A dlaczego? Bo dysponujemy narzędziami i specjalistyczną wiedzą, zdobywaną przez ostatnie 8 lat. Pierwszym krokiem po nawiązaniu współpracy z nowym klientem jest jego poznanie – określenie potrzeb, oczekiwań, kultury organizacyjnej placówki i wszelkich elementów, które trudno jest zawrzeć w ogłoszeniu rekrutacyjnym. Kolejnym – dostosowanie oferty i narzędzi do potrzeb pracodawcy. Naszym atutem jest to, że znamy rynek i możemy szybko i skutecznie dotrzeć do odpowiednich kandydatów.

Następny etap to proces selekcji i rekrutacji właściwej, która pozwala na precyzyjne dopasowanie kandydata do miejsca pracy. W języku branżowym mówimy o matchowaniu. Nasi konsultanci, w tym dedykowany każdej placówce Opiekun Rekrutacji, ma do tego odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Specjaliści z Portal Medica

A co zyskuje kandydat, korzystający z Waszych usług?

Każdy kandydat jest inny i ma inne potrzeby, inne doświadczenie zawodowe i oczekiwania. Nasza praca polega na tym, aby wszystkie te rzeczy doprecyzować na tyle, aby móc znaleźć kandydatowi pracę, na jakiej mu zależy, zgodnej z jego kwalifikacjami.

Każdy kandydat otrzymuje profesjonalne i kompleksowe wsparcie, np. informacje o dostępności ofert pracy w jego okolicy. Może także porównać warunki pracy w różnych miejscach, a nawet miejscowościach. Z doświadczenia wiemy, że oferty dla lekarzy tej samej specjalizacji różnią się od siebie, nawet w obrębie jednego miasta. Pracownicy agencji są po to, aby doradzić i pomóc w wyborze najlepszej opcji. Dlatego usługi Portal-MedicaHR są tak cenione przez pracowników medycznych, którzy się do nas zgłaszają.

Magdalena Waliszewska – od 10 lat partner zarządzający największego serwisu pracy dla branży medycznej oraz współwłaścicielka medycznej agencji pracy Portal-MedicaHR. Prywatnie miłośniczka podróży i sportów. 

Zachęcamy do skorzystania z usług Portal-MedicaHR już teraz!

Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

    Przetestuj Medidesk bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań

      Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

        Zostaw swoje dane, aby poznać ofertę Medidesk