Wróć do bloga

Kategoria wpisu: Aplikacja

Softphone – co to jest i do czego służy?

Softphone – co to jest i do czego służy? Softphone – oprogramowanie, które przemieni zwykły telefon w nowoczesny telefon internetowy. Czym jest softphone i dlaczego warto na niego postawić?

Softphone to oprogramowanie, które umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych przy użyciu internetu. Ogromnym plusem takiej aplikacji jest możliwość zainstalowania jej na dowolnym urządzeniu: komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy smartfonie. Większość aplikacji typu softphone dostępna jest bezpłatnie i można znaleźć wersję współpracującą z każdym popularnym systemem operacyjnym.

Warto wiedzieć:

 • Po zainstalowaniu aplikacji typu softphone na swoim urządzeniu otrzymujesz numer telefonu, który wyświetla się osobom do których dzwonisz i na który inni mogą zadzwonić do Ciebie. Numer telefonu może wyglądać jak numery typowego telefonu komórkowego lub jak numer telefonu stacjonarnego – wybór należy  do Ciebie.
 • Korzystając z aplikacji softphone możesz dzwonić i odbierać połączenia z telefonami stacjonarnymi, komórkowymi oraz innymi użytkownikami telefonii internetowej.
 • Aplikacja umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń z dowolnego miejsca – wystarczy dostęp do internetu.
 • Program pozwala na organizowanie videokonferencji oraz przekierowywanie połączeń przychodzących na inny numer.

Korzystanie z softphone to wygoda i oszczędność

Aby korzystać z tego rozwiązania nie musisz kupować dedykowanego do połączeń internetowych aparatu telefonicznego ani innych drogich sprzętów. Cała funkcjonalność telefonu internetowego zamknięta jest w oprogramowaniu zainstalowanym na już posiadanych urządzeniach. Twój komputer, smartphone czy tablet stają się w pełni funkcjonalnym telefonem internetowym dzięki zainstalowaniu aplikacji typu softphone.

Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

  Przetestuj Medidesk bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań

   Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

    Zostaw swoje dane, aby poznać ofertę Medidesk