Widok listy

Softphone – co to jest i do czego służy?

Softphone to oprogramowanie, które umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych przy użyciu internetu. Ogromnym plusem takiej aplikacji jest możliwość zainstalowania jej na dowolnym urządzeniu: komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy smartfonie. Większość aplikacji typu softphone dostępna jest bezpłatnie i można znaleźć wersję współpracującą z każdym popularnym systemem operacyjnym.

Warto wiedzieć:

  • Po zainstalowaniu aplikacji typu softphone na swoim urządzeniu otrzymujesz numer telefonu, który wyświetla się osobom do których dzwonisz i na który inni mogą zadzwonić do Ciebie. Numer telefonu może wyglądać jak numery typowego telefonu komórkowego lub jak numer telefonu stacjonarnego – wybór należy  do Ciebie.
  • Korzystając z aplikacji softphone możesz dzwonić i odbierać połączenia z telefonami stacjonarnymi, komórkowymi oraz innymi użytkownikami telefonii internetowej.
  • Aplikacja umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń z dowolnego miejsca – wystarczy dostęp do internetu.
  • Program pozwala na organizowanie videokonferencji oraz przekierowywanie połączeń przychodzących na inny numer.

[reklama id=”10676″]

Korzystanie z softphone to wygoda i oszczędność

Aby korzystać z tego rozwiązania nie musisz kupować dedykowanego do połączeń internetowych aparatu telefonicznego ani innych drogich sprzętów. Cała funkcjonalność telefonu internetowego zamknięta jest w oprogramowaniu zainstalowanym na już posiadanych urządzeniach. Twój komputer, smartphone czy tablet stają się w pełni funkcjonalnym telefonem internetowym dzięki zainstalowaniu aplikacji typu softphone.

BĄDŹ W KONTAKCIE

Masz pytania?
Skontaktuj się!

Już ponad 600 placówek medycznych udoskonala swoje usługi i zwiększa swoje zarobki z Medidesk.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy Medidesk sprawdzi się w Twojej placówce, umów się na rozmowę z naszym ekspertem!

WEBINARY MEDIDESK

Jak zwiększyć
przychody placówki medycznej?

Co byś zrobił, gdybyśmy powiedzieli Ci, że możesz znacząco zwiększyć zarobki swojej kliniki, wprowadzając tylko kilka prostych zmian?

  • Skutecznie rozwijaj swoją placówkę
  • Poznaj aktualne trendy obsługi klienta
  • Buduj dobre relacje z pacjentami
  • Wdrażaj procedury, które zwiększą Twoją sprzedaż
Zapisz się