Wróć do bloga

Kategoria wpisu: Aplikacja

Aplikacja Dawid Sakowski | 2020-03-23

Softphone – co to jest i do czego służy?

Czas czytania: < 1 minuta
Softphone – co to jest i do czego służy?
Softphone – oprogramowanie, które przemieni zwykły telefon w nowoczesny telefon internetowy. Czym jest softphone i dlaczego warto na niego postawić?

Wypróbuj Medidesk bezpłatnie!

Softphone to oprogramowanie, które umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych przy użyciu internetu. Ogromnym plusem takiej aplikacji jest możliwość zainstalowania jej na dowolnym urządzeniu: komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy smartfonie. Większość aplikacji typu softphone dostępna jest bezpłatnie i można znaleźć wersję współpracującą z każdym popularnym systemem operacyjnym. My polecamy korzystanie z aplikacji o nazwie ZOIPER.

Warto wiedzieć:

Korzystanie z softphone to wygoda i oszczędność

Aby korzystać z tego rozwiązania nie musisz kupować dedykowanego do połączeń internetowych aparatu telefonicznego ani innych drogich sprzętów. Cała funkcjonalność telefonu internetowego zamknięta jest w oprogramowaniu zainstalowanym na już posiadanych urządzeniach. Twój komputer, smartphone czy tablet stają się w pełni funkcjonalnym telefonem internetowym dzięki zainstalowaniu aplikacji typu softphone.

Nie wiesz jak zainstalować aplikację ZOIPER na swoim komputerze? Tu znajdziesz instrukcję jak to zrobić.

Przetestuj Medidesk bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań

Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

Zostaw swoje dane, aby poznać ofertę Medidesk