W jaki sposób zwiększyć liczbę wizyt w placówce medycznej za pomocą narzędzi systemowych?
Brutalne prawo rynku sprawia, że nie wystarczy już posiadanie odpowiednio wykwalifikowanej kadry lekarskiej oraz zakup nowoczesnego sprzętu do wykonywania zabiegów (mimo tego, że powyższe elementy są niezmiernie istotne).
Ważne jest także umiejętne wykorzystywanie różnych sposobów pozwalających na dotarcie do coraz większej grupy chorych, których pozyskanie zapewni realny zysk. W dzisiejszym wpisie prezentujemy najpopularniejsze narzędzia systemowe pozwalające na zwiększenie liczny wizyt w przychodniach lekarskich o szpitalach. Warto wykorzystać tkwiący w nich potencjał i zacząć wykorzystywać je w codziennej pracy rejestracji medycznej.
Menu głosowe
Jednym z niezwykle praktycznych i potrzebnych narzędzi systemowych jest menu głosowe. Za pomocą wbudowanego menu głosowego mamy możliwość przekierowania dzwoniących pacjentów do konkretnych działów placówki medycznej. Ponadto narzędzie to pozwala na umożliwienie dzwoniącym załatwienia części spraw poprzez model samoobsługowy, sprawdzenie godzin otwarcia placówki medycznej i punktów pobrań krwi, informacja na temat refundacji wizyt w ramach NFZ oraz aktualnych grafików lekarzy specjalistów.
Oddzwanianie na nieodebrane połączenia do pacjentów
Każde nieodebrane połączenie jest ryzykiem utraty potencjalnego pacjenta, a w konsekwencji konkretnego źródła przychodów. Dlatego też absolutną koniecznością jest przeszkolenia pracowników rejestracji i uświadomienie im, jak istotne jest oddzwanianie na numery nieodebranych połączeń. Innowacyjny system Medidesk, który powstał w tym roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie branży medycznej, posiada funkcję rejestrowania nieodebranych połączeń, ich analizowanie i wygodne oddzwanianie. Dzięki niemu diametralnie spada liczba utraconych pacjentów, a także poprawia się wizerunek konkretnej przychodni lekarskiej lub szpitala, które zaczynają być postrzegane jako godne zaufania i troszczące się o zdrowie chorych.
Kolejkowanie telefonów przychodzących
Nikt nie lubi zbyt długo czekać na uzyskanie połączenia, zwłaszcza dzwoniąc do placówki medycznej w celu umówienia się na konsultację lekarską lub badanie. Rozwiązaniem na zminimalizowanie czasu oczekiwania na rozmowę z rejestracją medyczną jest kolejkowanie połączeń przychodzących. Stanowi to fundament sprawnej obsługi pacjentów. Gdy czas oczekiwania na połączenie jest dłuższy, niż zakładano, połączenia są kierowane do innych działów, do określonych osób.
Mechanizm utrzymywania relacji z pacjentami
Niezwykle ważnym zadaniem podczas zarządzania placówką medyczną jest umiejętne utrzymanie pozytywnych relacji z pacjentami. W dobie stale rosnącej konkurencji w branży medycznej, nie wolno dopuścić do tego, aby jakikolwiek stały pacjent chociażby zaczął rozważać zmianę przychodni lekarskiej czy szpitala na inny. Aby temu zaradzić, w przypadku stałych pacjentów istotna jest identyfikacja osoby dzwoniącej i automatyczne przekazywanie jej połączenia do rejestratora, z którym ostatnio oddzwaniała. Zapewnia to skrócenie czasu potrzebnego na załatwienie sprawy i skutkuje zadowoleniem ze strony pacjenta, które jak nie trzeba nikomu przypominać – w tym biznesie jest bezcenne.
Medidesk – innowacyjny system usprawniający pracę rejestracji medycznej
Zarządzanie obsługą pacjentów w przychodniach lekarskich i szpitalach jeszcze nigdy nie było takie proste i komfortowe. W tym roku na polskim rynku pojawiła się innowacyjna aplikacja Medidesk, która stanowi odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie rynku na tego typu narzędzie. System Medidesk charakteryzuje się intuicyjnym panelem zarządzania, możliwością utworzenia personalnych kont dla wszystkich pracowników (dzięki temu właściciele i menadżerowie placówek mogą sprawować lepszą kontrolę nad prawidłową praca personelu).
Przychodnie lekarskie oraz szpitale zainteresowane wdrożeniem systemu Medidesk do swojej placówki otrzymują dostęp do narzędzia wraz z instalacją sprzętu telefonicznego w najnowszej technologii VOIP, wykonaną przez zespół Medidesk w siedzibie placówki. Od tego momentu każdy pracownik danej placówki medycznej dostaje możliwość zalogowania się do aplikacji z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej i korzystania ze wszystkich funkcji Medidesk w czasie rzeczywistym. Zapraszamy do kontaktu oraz współpracy!