Wróć do bloga

Kategoria wpisu: Nowości

Stwórz profesjonalny skrypt rozmowy telefonicznej – pobierz wskazówki

Stwórz profesjonalny skrypt rozmowy telefonicznej – pobierz wskazówki

Przygotowanie przykładowych scenariuszy rozmów telefonicznych w placówce medycznej to wsparcie pracowników rejestracji w zakresie odpowiedzi na pytania i problemy z jakimi kontaktują się dzwoniący pacjenci.

Wskazówki zawarte w takich skryptach, określają styl i przebieg rozmowy oraz nawiązują do określonych procedur i standardów obowiązujących w placówce.

Przygotowane wytyczne ponadto zmniejszają stres konsultantów telefonicznych w czasie rozmowy, a także pozwalają niezależnie od sytuacji wywierać dobre i profesjonalne wrażenie na pacjentach.

Dostosuj informacje ze skryptu do konkretnego przypadku i konkretnego pacjenta

Rozpisany scenariusz rozmowy telefonicznej to nic innego jak swego rodzaju ściąga, która zapobiega pojawianiu się ciszy podczas rozmowy oraz pozwala na dobór odpowiednich informacji i sformułowań doprowadzając do szansy sprzedażowej czyli zapisania pacjenta na wizytę lekarską.

Dobrze opracowana instrukcja, jaką jest skrypt pozwala na:

 • zwiększenie pewności siebie podczas rozmów z pacjentami (konkretna wiedza jak przeprowadzać rozmowę z danym typem rozmówców),
 • poprawienie skuteczności rozmów (prowadzenie rozmowy wg. określonego schematu pozwala z łatwością wrócić do danego punktu rozmowy),
 • przyspieszenie procesu sprzedażowego (ustandaryzowane działania zmierzające do konwersji czyli zapisu pacjenta na wizytę),
 • zwiększenie wiarygodności rozmówcy (zadawanie właściwych pytań w odpowiednim momencie).

7 elementów skutecznej komunikacji z pacjentem

Opracowywanie schematu rozmowy i gotowych odpowiedzi to zadanie, do którego należy się dobrze przygotować. Należy zgromadzić największą możliwą ilość pomysłów na to z jakimi pytaniami i problemami pacjenci zgłaszają się do placówki najczęściej oraz rozpocząć proces dostosowywania odpowiedzi. Warto opracować kilka skryptów rozmów, przewidując różne sytuacje oraz preferencje odbiorców.

Jeśli zastanawiasz się co powinien zawierać skuteczny skrypt rozmowy telefonicznej i jak zabrać się do opracowywania wskazówek dla swojej rejestracji – POBIERZ bezpłatne wskazówki od Medidesk zawierające 7 kluczowych elementów skutecznej komunikacji z pacjentem.

W przygotowanym materiale znajdziesz:

 • praktyczne porady dla managera placówki medycznej,
 • schemat scenariusza rozmowy telefonicznej wraz z przykładami,
 • najczęściej popełniane błędy w tworzeniu i wdrażaniu skryptów,
 • wskazówki zebrane w PDFie gotowe do druku!

Zrób dobre pierwsze wrażenie
podczas bezpośredniej rozmowy telefonicznej

sprawdź nasze wskazówki!

Jeśli ponadto chciałbyś zwiększyć sprzedaż usług medycznych poprzez odpowiednio przeprowadzone rozmowy na rejestracji oraz poprawić jakość obsługi pacjenta w swojej placówce? Zapisz się na szkolenia ekspertów Medidesk.

Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

  Przetestuj Medidesk bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań

   Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

    Zostaw swoje dane, aby poznać ofertę Medidesk