Wróć do bloga

Kategoria wpisu: Aplikacja

Telekonsultacje dla placówek medycznych – skorzystaj z platformy telemedycznej Medidesk!

Telekonsultacje dla placówek medycznych – skorzystaj z platformy telemedycznej Medidesk! W związku z pandemią koronawirusa, telekonsultacje i teleporady stają się zalecanym przez NFZ, MZ i GIS, rozwiązaniem umożliwiającym bezpieczne kontynuowanie świadczenia usług medycznych w placówkach. Firma Medidesk reagując na bieżące potrzeby i problemy związane z dostępem do usług medycznych opracowała platformę telemedyczną Medidesk.

Platforma telekonsultacji dla placówek medycznych Medidesk zapewnia:

 • bezpieczną pracę zdalną dla pracowników rejestracji oraz lekarzy
 • realizację świadczeń medycznych bez względu na warunki
 • bezpieczny system płatności bezgotówkowych online
 • proste i szybkie wdrożenie platformy – całkowicie zdalnie

Proponowane przez nas rozwiązanie doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku małych gabinetów prowadzonych w ramach jednoosobowych działalności gospodarczych jak również dla przychodni czy szpitali. Intuicyjny system obsługi zapewni komfort pracy oraz możliwość realizacji usług na najwyższym poziomie. Telekonsultacje są również prostym i przyjaznym rozwiązaniem dla pacjentów.

Poznaj funkcje platformy telemedycznej Medidesk

 • informacja o wizycie w czasie rzeczywistym (status realizacji telekonsultacji, płatności on-line i liczby w jednym widoku i w jednym miejscu)
 • prosta obsługa zgłoszeń przez rejestrację (łatwe zapisanie pacjenta na wizytę wraz ze szczegółami dotyczącymi płatności czy komentarzem dla lekarza)
 • przejrzysty widok dla lekarza (lekarz widzi jedynie niezbędne dane pacjenta i plan swoich wizyt, bez niepotrzebnych rozpraszaczy)
 • softphone dla lekarza (lekarz może wybrać dowolny numer telefonu w celu wykonania połączenia wychodzącego)
 • odłożenie wizyty (w przypadku kiedy lekarz nie dodzwoni się do pacjenta, telewizyta zmieni kolejność i wróci do lekarza o odpowiedniej godzinie)

Jak działa platforma telemedyczna Medidesk?

Wizytę w ramach telekonsultacji można umówić dzwoniąc do wybranej placówki medycznej.

1. Rejestratorka obsługująca zgłoszenie sprawdza w HIS (szpitalny system informacyjny) dostępne terminy wizyty, prosi pacjenta o podanie danych osobowych, a następnie wybiera specjalizację oraz wybranego lekarza.

2. Kolejnym krokiem jest wybranie daty konsultacji, wpisanie kosztów oraz ostateczne umówienie wizyty.

3. Po dokonaniu formalności pacjent otrzymuje powiadomienie z potwierdzeniem umówienia wizyty oraz linkiem do płatności w formie email bądź SMS.

4. Po opłaceniu wizyty przez pacjenta, w umówionym terminie lekarz realizuje połączenie telefoniczne. W przypadku rozmowy video pacjent po uprzednim otrzymaniu linku oczekuje na realizację połączenia w specjalnie na tę okoliczność przygotowanym wirtualnym pokoju, do którego dostęp wygasa wraz z zakończeniem konsultacji.

W okresie zagrożenia koronawirusem COVID-19, teleporady i telekonsultacje, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia powinny stanowić podstawową formę świadczenia usług przez placówki medyczne.

W przypadku pytań i zainteresowania naszą ofertą zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami:

Jakub Stępnowski
Manager ds. Rozwoju Placówek Medycznych
e-mail: j.stepnowski@medidesk.pl
tel: 22 255 32 17


Małgorzata Domagała
Manager ds. Rozwoju Placówek Medycznych
e-mail: m.domagala@medidesk.pl
tel: 22 255 32 17

Więcej informacji na temat platformy telemedycznej Medidesk dostępnych jest na stronie: www.medidesk.pl/telemedycyna

Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

  Przetestuj Medidesk bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań

   Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

    Zostaw swoje dane, aby poznać ofertę Medidesk