Wróć do bloga

Kategoria wpisu: Wydarzenia

Wykłady eksperta Medidesk na AMiSNS

Wykłady eksperta Medidesk na AMiSNS

Na Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu, studenci wydziału lekarskiego będą mieli okazję zapoznać się bliżej z tematem telemedycyny i e-zdrowia. Wykłady eksperta Medidesk w semestrze zimowym to 3 bloki tematyczne przewidziane w ramach przedmiotu Informatyka i biostatystyka.

Podczas zajęć nasz specjalista omówi rolę i zastosowanie e-zdrowia w najważniejszych dyscyplinach medycznych takich jak teleopieka POZ, telekardiologia, telerehabilitacja, promocja i profilaktyka itp.

W ramach wykładów studenci będą mieli okazję poznać najpopularniejsze obecnie systemy medyczne oraz aplikacje wspomagające organizację pracy podmiotów medycznych pod kątem komunikacji, zarządzania i jakości obsługi.

Wykładowca wskaże także najważniejsze korzyści oraz zagrożenia i bariery wynikające z  zastosowania rozwiązań teleinformatycznych i telemedycznych w opiece nad pacjentem.

Wykład wieńczący cykl spotkań z ekspertem Medidesk zamknie prelekcja dotycząca zastosowania Medycznych Baz Danych w codziennej praktyce lekarskiej opartej na faktach (EBM – Evidence Based Medicine).

Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

    Przetestuj Medidesk bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań

      Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

        Zostaw swoje dane, aby poznać ofertę Medidesk