Widok listy

Za nami konferencja Akademia Managera Ochrony Zdrowia V! 

Ponad 250 uczestników zgromadziła piąta edycja Akademii Managera Ochrony Zdrowia. Hybrydowa odsłona konferencji pobiła rekord frekwencji! 21 października w ciągu ośmiu godzin wydarzenia managerowie placówek medycznych, a także właściciele i pracownicy podmiotów ochrony zdrowia, mieli okazję poznać praktyczną odsłonę zarządzania biznesem medycznym podczas pięciu paneli tematycznych, prowadzonych przez dwunastu prelegentów-ekspertów 

Tematem przewodnim spotkania była: „Nowa perspektywa. Wyzwania i szanse dla branży medycznej w 2022 r.” Do sali konferencyjnej Szawa Conference w Warszawie przybyło niemal sto osób, dla pozostałych uczestników nadawana była transmisja online z wydarzenia. Zaproszeni eksperci – specjaliści praktycy branży medycznej podzielili się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem z dziedzin: pozyskiwania funduszy unijnych, prawa, marketingu, RODO oraz zarządzania placówkami medycznymi w obecnych czasach. 

 Na bieżąco ze zmianami w prawie 

Spotkanie rozpoczął duet Karolina Podsiały-Gęsikowska (adwokat) oraz Aleksandra Powierża (radca prawny), prowadzące popularny serwis i fanpage: Prawnik lekarza. Ekspertki prawa medycznego opowiedziały o roszczeniach pacjentów, na który muszą przygotować się właściciele i kadra zarządzająca placówek medycznych w 2022 r. Przekonywały, że nowe technologie obsługi pacjenta (m.in. teleporady) wymagają odpowiedniego prawnego przygotowania i zabezpieczenia przed potencjalnymi skargami, które coraz częściej wykraczają poza kwestie błędów w sztuce lekarskiej. 

Kolejnym ekspertem panelu była Patrycja Zawadzka, radca prawny z Cieciórski Wacławik Kosiński Spółka Partnerska Radców Prawnych, która w swoim wystąpieniu skupiła się na pułapkach w udostępnianiu dokumentacji medycznej: jak prawidłowo wykonać to drogą elektroniczną? Jak skutecznie zabezpieczyć się przez błędami?  

Uczestnicy konferencji (zarówno stacjonarni, jak i zdalni) chętni zadawali pytania, na które każdy z prelegentów odpowiadał na żywo po prelekcji. Dodatkowo po zakończonych wystąpieniach eksperci czekali na pytania podczas indywidulanych, bezpłatnych konsultacji w Szawa Conference. Dla wszystkich przygotowano także vouchery na darmowe konsultacje z wybranymi prelegentami. 

Czas na dotacje dla branży 

Po krótkiej przerwie kawowej, podczas której w centrum konferencyjnym uczestnicy poznawali się wzajemnie, szukając wspólnych dróg w rozwoju biznesów, rozpoczął się panel poświęcony dotacjom unijnym, na jakie w najbliższym roku mogą liczyć placówki ochrony zdrowia. 

Jak pierwsza zabrała głos Agnieszka Sobaszek-Gołaszewska, główny specjalista Centralnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, wprowadzając zgromadzonych w tajniki funduszy unijnych dla branży medycznej w perspektywie finansowej UE 2021 – 2027 

Kolejny ekspert – Paweł Startek z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości opowiedział o dofinansowanych szkoleniach, z których mogą skorzystać pracownicy i managerowie ośrodków zdrowia.

Trzecie wystąpienie należało do Karoliny Koseskiej-Mikołajuk, eksperta ds. funduszy unijnych Letinn Consulting. Pani Karolina przygotowała dziesiątki projektów dla placówek medycznych, pomagając im otrzymać finansowe wsparcie. Zdradziła zgromadzonym, na co zwrócić uwagę przygotowując wniosek o dotację i jakie projekty mają największe szanse na dofinansowanie 

Sprawdzone sposoby pozyskiwania pacjentów 

Po kolejnej przerwie kawowej skupiliśmy się na marketingu. Daniel Nowocin, (CEO Medidesk) oraz Urszula Łaskawiec (ekspert ds. szkoleń w branży medycznej), zdradzili tajniki i dowiedli słuszności wykonywania audytów tajemniczego pacjenta, jako pierwszego kroku do zwiększenia przychodów placówki medycznej. Wiele ośrodków zdrowia nie wykorzystuje ogromnego potencjału sprzedażowego zespołu rejestracji medycznej. Chętni uczestnicy otrzymali bonus – bezpłatny audyt pracy rejestracji przez ekspertów Medidesk. Na jego realizację zapisało się ponad trzydzieści placówek!  

Zagadnienia optymalnego wykorzystania potencjału placówki – bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na reklamę – było tematem drugiej marketingowej prezentacji podczas konferencji. Katarzyna Szymańska, specjalistka marketingu medycznego, podpowiedziała skuteczne sposoby na to, jak zmienić pacjenta w lojalnego klienta. Każdy uczestników otrzymał od ekspertki voucher na bezpłatny audyt profilu FB placówki. 

Technologie w służbie biznesu medycznego 

Po lunchu, na który zaprosiliśmy uczestników zgromadzonych stacjonarnie, panel technologiczny rozpoczął partner wiodący wydarzenia – prezes spółki Medapp, będącej najlepszym przykładem idealnej synergii medycyny i najnowszych technologii. Medapp oferuje innowacyjne rozwiązania, które rewolucjonizują sposób, w jaki można leczyć i ratować ludzkie życie. Krzysztof Mędrala – Prezes Zarządu opowiedział zgromadzonym o narzędziu do zdalnego monitoringu i analizy stanu zdrowia – CarnaLife System.  

Po nim na scenę wyszedł Tomasz Rybak, wiceprezes i dyrektor finansowy znanego prywatnego szpitala w Krakowie. Pan Tomasz przybliżył słuchaczom narzędzie, które w codziennej pracy pomaga mu analizować koszty i przychody w ośrodku zdrowia, umożliwiając podejmowanie słusznych decyzji finansowych. 

Kolejne wystąpienie dotyczyło RODO w placówkach medycznych. Zuzanna Łaganowska, radca prawny i jednocześnie Inspektor ochrony danych osobowych z Bąkowski Kancelaria Radcowska, podpowiadała, jak usprawnić wdrażanie procedur ochrony danych pacjentów, by ograniczyć biurokrację i zaoszczędzić czas. Wielu uczestników przekonało się, że część wykonywanych przez nich czynności jest… zupełnie niepotrzebna.  Pani Zuzanna zaprosiła słuchaczy na konsultacje i odpowiedziała na bardzo liczne pytania. 

Ostatnie dwie prelekcje przygotowały ekspertki Medidesk. Anna Brzostkowska opowiedziała jak w praktyce działa narzędzie, które już dziś usprawnia pracę setek rejestracji medycznych. Boty umawiają wizyty, pomagają pacjentom zamówić receptę, skierowanie, potwierdzają wizytę. Czy staną się nieodłączną częścią nowoczesnych placówek ochrony zdrowia, odciążając zapracowane zespoły obsługujące pacjentów? Kwestia przeciążenia pracą, stresu i radzenia sobie w trudnych sytuacjach, jakich na co dzień doświadczają pracownicy ośrodków medycznych, było tematem przewodnim ostatniego wystąpienia. Urszula Łaskawiec, trenerka która przeszkoliła setki rejestratorek medycznych i zawitała do dziesiątek placówek medycznych w całej Polsce, radziła managerom, jak wspomagać zespół rejestracji oraz siebie w sytuacji stresowych i kryzysowych. 

Piątą edycję Akademii Managera Ochrony Zdrowia podsumował i zakończył Mariusz Pawełczyk, prowadzący wydarzenie. Dziękujemy za bardzo pozytywne opinie oraz dziesiątki pytań na czacie od uczestników, którzy oglądali transmisję online. Cieszymy się, że z częścią z Państwa mogliśmy spotkać się na żywo w Szawa Conference Dziękujemy za pytania do prowadzących i tłumne skorzystanie z konsultacji na miejscu. 

Do zobaczenia na kolejnej konferencji Akademia Managera Ochrony Zdrowia. 

Patroni i partnerzy wiodący: MedaApp, Esculap, Polska Federacja Szpitali

Galeria wydarzenia

BĄDŹ W KONTAKCIE

Masz pytania?
Skontaktuj się!

Już ponad 600 placówek medycznych udoskonala swoje usługi i zwiększa swoje zarobki z Medidesk.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy Medidesk sprawdzi się w Twojej placówce, umów się na rozmowę z naszym ekspertem!

WEBINARY MEDIDESK

Jak zwiększyć
przychody placówki medycznej?

Co byś zrobił, gdybyśmy powiedzieli Ci, że możesz znacząco zwiększyć zarobki swojej kliniki, wprowadzając tylko kilka prostych zmian?

  • Skutecznie rozwijaj swoją placówkę
  • Poznaj aktualne trendy obsługi klienta
  • Buduj dobre relacje z pacjentami
  • Wdrażaj procedury, które zwiększą Twoją sprzedaż
Zapisz się