Różnice między aplikacją Medidesk, a systemem dokumentacji medycznej

Różnice między aplikacją Medidesk, a systemem dokumentacji medycznej

Niekiedy na naszych spotkaniach z przyszłymi użytkownikami aplikacji Medidesk, z managerami i osobami zarządzającymi placówkami ochrony zdrowia, okazuje się że niektórzy z nich sądzą początkowo, że jest to kolejny system dokumentacji medycznej.

Nic bardziej mylnego! Medidesk to innowacyjna aplikacja służąca przede wszystkim do usprawnienia pracy rejestracji oraz zwiększenia efektywności obsługi telefonicznego oraz e-mailowego ruchu pacjentów, co przekłada się na wyniki finansowe placówki. 

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest dokumentacja medyczna. Otóż każda placówka zgodnie z obecnymi przepisami, musi prowadzić dokumentację medyczną – jest to szereg dokumentów, które dotyczą stanu zdrowia i świadczeń udzielanych każdemu pacjentowi: karta pacjenta, skierowania, wyniki badań, wypisy ze szpitala itp. Jeszcze niedawno dokumentacja medyczna tworzona była wyłącznie w formie papierowej – postępująca cyfryzacja służby zdrowia wymaga jednak od   placówek stopniowego przechodzenia na wersje elektroniczne. Przeznaczone do tworzenia, gromadzenia, przetwarzania oraz udostępniania dokumentacji medycznej w formie elektronicznej są właśnie rozmaite systemy.

Spotkaliśmy się z interpretacjami, że Medidesk to kolejny system dokumentacji medycznej – oczywiście tak nie jest. Medidesk to innowacyjna aplikacja, która jest bardzo cennym  uzupełnieniem systemu służącego do obsługi dokumentacji medycznej, ale jej zasadniczym celem jest wspieranie obsługi pacjenta: od momentu jego zainteresowania się placówką, przez rozmowę, aż do zapisu.

W jaki sposób Medidesk uzupełnia system dokumentacji medycznej?

Oto kilka przykładów funkcjonalności, które odróżniają Medidesk od systemu dokumentacji medycznej, ale zarazem doskonale ją uzupełniają:

  • Medidesk przede wszystkim monitoruje ruch telefonicznych zgłoszeń oraz służy do obsługi   tych połączeń przez placówki. Połączenia przychodzące są widoczne w aplikacji już od momentu zapowiedzi głosowej – jeśli zostanie ono odebrane, a pacjent umówi się na wizytę, rejestratorka od razu zapisuje to w systemie medycznym. Jeżeli połączenie jest nieodebrane, rejestratorka oddzwania z aplikacji i podejmuje próbę umówienia   wizyty. W takiej sytuacji odpowiednie dane są zapisywane w karcie pacjenta (oczywiście Medidesk posiada zabezpieczenia przechowywania danych wrażliwych).
  • Aplikacja Medidesk nie jest terminarzem do prowadzenia zapisów, a rozwiązaniem typu CRM, czyli automatyzującym oraz wspomagającym procesy na linii organizacja-klient, czyli w tym przypadku placówka-pacjent. Medidesk współdziała z technologią VoIP, czyli tzw. telefonią internetową.
  • Medidesk to nie tylko narzędzie wspomagające codzienną pracę, ale także analityczne – dzięki niemu dowiadujemy się również, ilu pacjentów nie umówiło się na wizytę i jakie były tego powody. Sprawdzić można potencjał placówki – istnieje zasadnicza różnica między zapisaniem się na wizytę 20 z 50 osób a 20 ze 100 osób.
  • Aplikacja pozwala mierzyć efektywność źródeł dedykowanych do zapisu – możemy dowiedzieć się, ile osób umówiło się na wizytę przez telefon, maila czy formularz kontaktowy, jaka jest skuteczność zaplanowanych akcji marketingowych, czy jednorazowi pacjenci wracają do placówki na kolejne wizyty. Systemy medyczne nie posiadają tego typu funkcjonalności. W systemach medycznych można sprawdzić dostępność lekarzy w grafikach, z kolei Medidesk pozwala sprawdzić, ilu pacjentów nie umawia się na wizytę. Przy złym zarządzaniu ruchem telefonicznym lub słabą przepustowością gabinetów może dojść do wysokich strat. Przykładem takiej straty są pacjenci którzy z powodu braku miejsc nie mogą zapisać się na wizytę. Wówczas można podjąć działania prowadzące do zwiększenia dostępności danego lekarza.
  • W   odróżnieniu   od systemów   dokumentacji medycznej,   Medidesk posiada opcję rejestrowania (nagrywania) rozmów w celach menedżerskich oraz szkoleniowych. Można dzięki temu weryfikować skuteczność pracy rejestracji oraz na bieżąco szkolić pracowników. Takie rozwiązanie przydaje się także w sytuacjach spornych lub reklamacyjnych.

Warto przy tym pamiętać, że aplikacja Medidesk jest naprawdę nieskomplikowana i prosta w obsłudze. Efekty – organizacyjne, wizerunkowe i sprzedażowe – jej wprowadzenia widać natomiast bardzo szybko!

Oprócz pomocy dla rejestracji narzędzie Medidesk to również ogromne wsparcie dla Managerów placówek, którzy zarządzają działaniami marketingowymi w internecie, zachęcając nowych pacjentów do skorzystania ze swojej gamy usług. O tym jednak opowiemy w kolejnym wpisie – o Panelu Managera.

Jeśli chcesz poznać wszystkie możliwości Medidesk, skontaktuj się z nami -> https://medidesk.pl/kontakt/

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Autor: Redakcja
|
Dodano: 9 lipca 2019

Powiązane posty

up-selling w placówce medycznej

Up-selling w placówce medycznej – jak robić to skutecznie?

Up-selling, zwany również sprzedażą uzupełniającą, to jedna z technik sprzedażowych, polegająca na oferowaniu klientom towarów/usług/rozwiązań droższych niż te, których dotychczas używali i te, którymi są pierwotnie zainteresowani. Co ważne, up-selling może być z powodzeniem stosowany również w placówkach medycznych.
Autor: Redakcja
|
2019-10-16

Jakie funkcje pełni rejestracja w sprawnym działaniu placówki medycznej?

Ile razy zdarzyło nam się bezskutecznie dzwonić do placówki medycznej, by ustalić termin pilnej wizyty? Obsługując pacjenta, rejestracja medyczna nie potrafiła pogodzić grafiku lekarza z naszym kalendarzem, a w sytuacji, gdy lekarz nie pojawił się w pracy, nie zostaliśmy poinformowani? To tylko namiastka z codziennych scenariuszy na co dzień dotykających pacjentów, którzy chcą dostać się na wizytę do specjalisty. Jaką funkcję pełni rejestracja w sprawnym działaniu placówki medycznej?
Autor: Redakcja
|
2019-09-25
Contact
Wypróbuj Medidesk
Bezpłatnie przez 14 dni!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną e-mail.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50, moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych i handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50 danych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@medidesk.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Administratorem danych osobowych jest Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://medidesk.pl/polityka-prywatnosci/

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i kontakt w sprawie informacji handlowych drogą telefoniczną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci podanego przeze mnie numeru telefonu przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50 w celu prowadzenia działań marketingowych i handlowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy Prawo telekomunikacyjne. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@medidesk.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Administratorem danych osobowych jest Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://medidesk.pl/polityka-prywatnosci/

Zostaw numer,
oddzwonimy!
Zapytaj o wycenęWyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną e-mail.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50, moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych i handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50 danych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@medidesk.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Administratorem danych osobowych jest Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://medidesk.pl/polityka-prywatnosci/

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i kontakt w sprawie informacji handlowych drogą telefoniczną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci podanego przeze mnie numeru telefonu przez Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50 w celu prowadzenia działań marketingowych i handlowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy Prawo telekomunikacyjne. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@medidesk.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Administratorem danych osobowych jest Medidesk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 250 08 50. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://medidesk.pl/polityka-prywatnosci/