Wróć do bloga

Kategoria wpisu: Aplikacja

Aplikacja Daniel Nowocin | 2019-07-09

Różnice między aplikacją Medidesk, a systemem dokumentacji medycznej

Czas czytania: < 1 minuta
Różnice między aplikacją Medidesk, a systemem dokumentacji medycznej
Niekiedy na naszych spotkaniach z przyszłymi użytkownikami aplikacji Medidesk, z managerami i osobami zarządzającymi placówkami służby zdrowia, okazuje się że niektórzy z nich sądzą początkowo, że jest to kolejny system dokumentacji medycznej. Nic bardziej mylnego!

Wypróbuj Medidesk bezpłatnie!

Medidesk to innowacyjna aplikacja służąca przede wszystkim do usprawnienia pracy rejestracji oraz zwiększenia efektywności obsługi telefonicznego oraz e-mailowego ruchu pacjentów, co przekłada się na wyniki finansowe placówki. 

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest dokumentacja medyczna. Otóż każda placówka zgodnie z obecnymi przepisami, musi prowadzić dokumentację medyczną – jest to szereg dokumentów, które dotyczą stanu zdrowia i świadczeń udzielanych każdemu pacjentowi: karta pacjenta, skierowania, wyniki badań, wypisy ze szpitala itp. Jeszcze niedawno dokumentacja medyczna tworzona była wyłącznie w formie papierowej – postępująca cyfryzacja służby zdrowia wymaga jednak od   placówek stopniowego przechodzenia na wersje elektroniczne. Przeznaczone do tworzenia, gromadzenia, przetwarzania oraz udostępniania dokumentacji medycznej w formie elektronicznej są właśnie rozmaite systemy.

Spotkaliśmy się z interpretacjami, że Medidesk to kolejny system dokumentacji medycznej – oczywiście tak nie jest. Medidesk to innowacyjna aplikacja, która jest bardzo cennym  uzupełnieniem systemu służącego do obsługi dokumentacji medycznej, ale jej zasadniczym celem jest wspieranie obsługi pacjenta: od momentu jego zainteresowania się placówką, przez rozmowę, aż do zapisu.

W jaki sposób Medidesk uzupełnia system dokumentacji medycznej?

Oto kilka przykładów funkcjonalności, które odróżniają Medidesk od systemu dokumentacji medycznej, ale zarazem doskonale ją uzupełniają:

Warto przy tym pamiętać, że aplikacja Medidesk jest naprawdę nieskomplikowana i prosta w obsłudze. Efekty – organizacyjne, wizerunkowe i sprzedażowe – jej wprowadzenia widać natomiast bardzo szybko!

Oprócz pomocy dla rejestracji narzędzie Medidesk to również ogromne wsparcie dla Managerów placówek, którzy zarządzają działaniami marketingowymi w internecie, zachęcając nowych pacjentów do skorzystania ze swojej gamy usług. O tym jednak opowiemy w kolejnym wpisie – o Panelu Managera.

Jeśli chcesz poznać wszystkie możliwości Medidesk, skontaktuj się z nami!

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Przetestuj Medidesk bezpłatnie przez 14 dni, bez zobowiązań

Umów się na bezpłatną prezentację Medidesk

Zostaw swoje dane, aby poznać ofertę Medidesk