Widok listy

Różnice między aplikacją Medidesk, a systemem dokumentacji medycznej

Medidesk to innowacyjna aplikacja służąca przede wszystkim do usprawnienia pracy rejestracji oraz zwiększenia efektywności obsługi telefonicznego oraz e-mailowego ruchu pacjentów, co przekłada się na wyniki finansowe placówki. 

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest dokumentacja medyczna. Otóż każda placówka zgodnie z obecnymi przepisami, musi prowadzić dokumentację medyczną – jest to szereg dokumentów, które dotyczą stanu zdrowia i świadczeń udzielanych każdemu pacjentowi: karta pacjenta, skierowania, wyniki badań, wypisy ze szpitala itp. Jeszcze niedawno dokumentacja medyczna tworzona była wyłącznie w formie papierowej – postępująca cyfryzacja służby zdrowia wymaga jednak od   placówek stopniowego przechodzenia na wersje elektroniczne. Przeznaczone do tworzenia, gromadzenia, przetwarzania oraz udostępniania dokumentacji medycznej w formie elektronicznej są właśnie rozmaite systemy.

Spotkaliśmy się z interpretacjami, że Medidesk to kolejny system dokumentacji medycznej – oczywiście tak nie jest. Medidesk to innowacyjna aplikacja, która jest bardzo cennym  uzupełnieniem systemu służącego do obsługi dokumentacji medycznej, ale jej zasadniczym celem jest wspieranie obsługi pacjenta: od momentu jego zainteresowania się placówką, przez rozmowę, aż do zapisu.

W jaki sposób Medidesk uzupełnia system dokumentacji medycznej?

Oto kilka przykładów funkcjonalności, które odróżniają Medidesk od systemu dokumentacji medycznej, ale zarazem doskonale ją uzupełniają:

  • Medidesk przede wszystkim monitoruje ruch telefonicznych zgłoszeń oraz służy do obsługi   tych połączeń przez placówki. Połączenia przychodzące są widoczne w aplikacji już od momentu zapowiedzi głosowej – jeśli zostanie ono odebrane, a pacjent umówi się na wizytę, rejestratorka od razu zapisuje to w systemie medycznym. Jeżeli połączenie jest nieodebrane, rejestratorka oddzwania z aplikacji i podejmuje próbę umówienia   wizyty. W takiej sytuacji odpowiednie dane są zapisywane w karcie pacjenta (oczywiście Medidesk posiada zabezpieczenia przechowywania danych wrażliwych).
  • Aplikacja Medidesk nie jest terminarzem do prowadzenia zapisów, a rozwiązaniem typu CRM, czyli automatyzującym oraz wspomagającym procesy na linii organizacja-klient, czyli w tym przypadku placówka-pacjent. Medidesk współdziała z technologią VoIP, czyli tzw. telefonią internetową.
  • Medidesk to nie tylko narzędzie wspomagające codzienną pracę, ale także analityczne – dzięki niemu dowiadujemy się również, ilu pacjentów nie umówiło się na wizytę i jakie były tego powody. Sprawdzić można potencjał placówki – istnieje zasadnicza różnica między zapisaniem się na wizytę 20 z 50 osób a 20 ze 100 osób.
  • Aplikacja pozwala mierzyć efektywność źródeł dedykowanych do zapisu – możemy dowiedzieć się, ile osób umówiło się na wizytę przez telefon, maila czy formularz kontaktowy, jaka jest skuteczność zaplanowanych akcji marketingowych, czy jednorazowi pacjenci wracają do placówki na kolejne wizyty. Systemy medyczne nie posiadają tego typu funkcjonalności. W systemach medycznych można sprawdzić dostępność lekarzy w grafikach, z kolei Medidesk pozwala sprawdzić, ilu pacjentów nie umawia się na wizytę. Przy złym zarządzaniu ruchem telefonicznym lub słabą przepustowością gabinetów może dojść do wysokich strat. Przykładem takiej straty są pacjenci którzy z powodu braku miejsc nie mogą zapisać się na wizytę. Wówczas można podjąć działania prowadzące do zwiększenia dostępności danego lekarza.
  • W   odróżnieniu   od systemów   dokumentacji medycznej, Medidesk posiada opcję rejestrowania (nagrywania) rozmów w celach menedżerskich oraz szkoleniowych. Można dzięki temu weryfikować skuteczność pracy rejestracji oraz na bieżąco szkolić pracowników. Takie rozwiązanie przydaje się także w sytuacjach spornych lub reklamacyjnych.

Warto przy tym pamiętać, że aplikacja Medidesk jest naprawdę nieskomplikowana i prosta w obsłudze. Efekty – organizacyjne, wizerunkowe i sprzedażowe – jej wprowadzenia widać natomiast bardzo szybko!

Oprócz pomocy dla rejestracji narzędzie Medidesk to również ogromne wsparcie dla Managerów placówek, którzy zarządzają działaniami marketingowymi w internecie, zachęcając nowych pacjentów do skorzystania ze swojej gamy usług. O tym jednak opowiemy w kolejnym wpisie – o Panelu Managera.

Jeśli chcesz poznać wszystkie możliwości Medidesk, skontaktuj się z nami!

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

BĄDŹ W KONTAKCIE

Masz pytania?
Skontaktuj się!

Już ponad 600 placówek medycznych udoskonala swoje usługi i zwiększa swoje zarobki z Medidesk.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy Medidesk sprawdzi się w Twojej placówce, umów się na rozmowę z naszym ekspertem!

WEBINARY MEDIDESK

Jak zwiększyć
przychody placówki medycznej?

Co byś zrobił, gdybyśmy powiedzieli Ci, że możesz znacząco zwiększyć zarobki swojej kliniki, wprowadzając tylko kilka prostych zmian?

  • Skutecznie rozwijaj swoją placówkę
  • Poznaj aktualne trendy obsługi klienta
  • Buduj dobre relacje z pacjentami
  • Wdrażaj procedury, które zwiększą Twoją sprzedaż
Zapisz się